W Poznaniu odbyło się pierwsze sądowe posiedzenie aresztowe z wykorzystaniem internetowego połączenia audio-wideo. Mężczyzna, który w niedzielę spowodował śmiertelny wypadek został tymczasowo aresztowany.

Rozprawa dotyczyła podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, który przebywał pod dozorem policjantów w szpitalu. W normalnych warunkach sędzia przyjechałby na oddział szpitalny i przeprowadził procedurę poprzedzającą decyzję Sądu. Dzięki wykorzystaniu internetowej transmisji dźwięku i obrazu wideo wszystko odbyło się zdalnie.

Po zakończeniu posiedzenia sądu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu dostarczyli do szpitala dokumenty do podpisu. Zorganizowali także transport podejrzanego do Aresztu Śledczego.

Do wypadku doszło w niedzielę wieczorem na ul. Michałowo w Poznaniu, gdzie auto osobowe z dużą prędkością uderzyło w drzewo. Siła zderzenia była tak duża, że samochód został rozerwany na dwie części. W wypadku zginęło dwóch pasażerów. Kierowca uciekł do lasu ale został znaleziony i zatrzymany przez policjantów. Miał w organizmie około 1,5 promila alkoholu.