W piątek, 27 października w przerwie sesji Rady Powiatu Ostrowskiego na skwerku przy Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych w Ostrowie Wielkopolskim powiatowi radni posadzili dziś symbolicznie drzewa oraz ponad pół tysiąca tulipanów.

– Pełen efekt posadzonych w tym miejscu traw, pnączy, bylin i krzewów widoczny będzie wiosną, chociaż już ta część miasta nabrała zupełnie innego wyglądu. Zachęciły nas do tego dwa powody. Po pierwsze jest to prolog do jubileuszu 25-lecia Powiatu Ostrowskiego, a zieleni w mieście przecież nigdy za wiele – mówi Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

Na skwerku i przy szkole przybyło w sumie 6 dębów błotnistych oraz trójpienny platan klonolistny.

– Wybraliśmy drzewa, które nie powinny mieć problemów z przyjęciem tym bardziej, że cały skwerek jest automatycznie podlewany. Z satysfakcją dodam, że wszystkie drzewa, które przesadzaliśmy w pobliżu w związku z budową poradni przyjęły się i pięknie rosną, mimo bardzo suchego lata i jesieni za nami – dodaje Paweł Rajski.

Zobacz również: Stanowisko Polska-Kanadyjskiej Szkoły Podstawowej odnośnie artykułu: Kolejne placówki oświatowe kontrolowane w zakresie prawidłowego wykorzystywania dotacji oświatowych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments