W ostatnim czasie zatrzymani przez ostrowskich policjantów zostali kolejni kierujący, którzy rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

Okazuje się, że mniejszy ruch na drodze  zachęca wielu kierowców do szybszej, często niezgodnej z obowiązującymi przepisami jazdy.

Na terenie gminy Raszków został zatrzymany 66-latek, który osobowym mercedesem jechał 127km/h. Ponad 100km/h miał na liczniku 39-latek kierujący samochodem marki VW Touareg oraz 33-latka jadąca Seatem Ibizą. Dozwoloną prędkość o ponad 50km/h przekroczyła również 21-latka kierująca Fiatem Ducato.

Ostrowscy policjanci przypominają, że przed nami długi majowy weekend. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci będą egzekwować od kierujących pojazdami m.in. przestrzegania ograniczeń prędkości i właściwego zachowania wobec niechronionych uczestników ruchu.

W poniedziałek informowaliśmy o sześciu kierowcach, którzy stracili prawa jazdy na 3 miesiące za zbyt szybką jazdę. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ>>
ŹRÓDŁOostrow-wielkopolski.policja.gov.pl