W Skalmierzycach trwają prace przy budowie pierwszej w tej miejscowości wielofunkcyjnej sali wiejskiej. Ta największa w gminie Nowe Skalmierzyce wieś dotychczas takiego obiektu nie posiadała.

Na potrzeby inwestycji przeznaczono blisko 7500 m2 powierzchni terenu. Projektowana świetlica to obiekt jednokondygnacyjny o wymiarach 27,62 m na 32,53 m, wysokości 8,92 m i blisko 460 m2 powierzchni użytkowej mogącej pomieścić około 120 osób. Jego znaczną część zajmie sala główna (ponad 253 m2), pozostały metraż stanowić będą pomieszczenia dodatkowe – techniczne, socjalne, korytarze, magazyny, kotłownia, biuro oraz toalety.

Po czasie pandemii, podczas której życie społeczne musiało ostro wyhamować, przyszedł czas na ponowne uruchomienie zapasów zgromadzonej w ludziach energii – energii do organizacji przedsięwzięć, wydarzeń, szeroko pojętej integracji międzyludzkiej. I do tego właśnie przyda się nam wszystkim nowoczesna świetlica, która powstaje we wprost idealnym dla niej miejscu – na tzw. „Dąbku”, czyli miejscu, które mieszkańcom Skalmierzyc nieodłącznie kojarzy się z odpoczynkiem i piękną przyrodą wokół – mówi Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Koszt zadania wyniesie 3.496.464,81 zł, z czego 1.171.157,00 zł to pozyskane przez samorząd Nowych Skalmierzyc dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zakończenie prac przewidywane jest na marzec 2023 roku.
ŹRÓDŁO UGiM Nowe Skalmierzyce
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments