W sobotę, 20 stycznia na hali widowiskowo-sportowej w Raszkowie odbędzie się charytatywny Turniej Sportowy dla Julki – mieszkanki Gminy Raszków.

Turniej charytatywny rozpocznie się w sobotę o godz. 12.30 w Szkole Podstawowej w Raszkowie (Pogrzybów 1A, 63-440 Raszków). Podczas turnieju zbierane będą pieniądze na leczenie Julii Anioł. Zebrana kwota w całości zostanie przeznaczona na zasilenie konta zbiórki założonej przez Fundację Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”.

Julia to 14-letnia dziewczynka, która cierpi na nerwiakowłókniakowatość. To nieuleczalna choroba genetyczna, zwiększająca ryzyko wystąpienia nowotworów. Teraz 14-latka z Radiowa walczy z guzem mózgu. Od lipca do października zmiana urosła aż o 11%.

– Jestem przerażona… Guz rośnie, trzeba go jak najszybciej usunąć. Wiąże się to z ryzykiem ogromnych uszkodzeń neurologicznych. Tak bardzo tego boję, po tym wszystkim, co Julka przeszła -pisze mama Julii na stronie zbiórki.

Ratunkiem dla nastolatki może być leczenie w niemieckim Tubingen. Niestety, prognozowany koszt operacji i leczenia to zawrotna suma 250 tysięcy złotych. Tak wysoka kwota przerasta możliwości finansowe rodziny dziewczynki.

Podczas turnieju rozegrane zostaną mecze koszykówki oraz piłki nożnej, podczas których wystąpią m.in. Cezary Trybański, Maciej Zieliński, Mirosław Łopatka oraz Oldboys takich piłkarskich drużyn jak Widzew Łódź, Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław. Na turnieju pojawią się również aktorzy z serialu Gliniarze oraz Anna i Jakub z programu Rolnik szuka żony.

Pomóc można również poprzez wpłatę na stronie prowadzonej zbiórki>> https://www.siepomaga.pl/julia-aniol
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments