W sobotę, 2 grudnia o godzinie 17:00 w Restauracji & Pensjonacie „Lido” w Antoninie odbędzie się wernisaż wystawy ZSZYTE, gdzie prezentowane będą prace czołowych, polskich artystek specjalizujących się w kolażu: Beaty Paziewskiej i Patrycji Bajer. W trakcie wernisażu odbędą się również: panel dyskusyjny, grudniowy grill, uczta serowa, pyszny grzaniec i koncert zespołu Unknown Artist. Wstęp wolny.


Tytuł wystawy ZSZYTE brzmi cokolwiek enigmatyczne, ale tylko do momentu, gdy dowiemy się, że wystawa zszywa prace dwu wyjątkowych twórczyń, Beaty Paziewskiej i Patrycji Bajer. Jedna przyjeżdża do Antonina z Gdańska, druga z Piekar Śląskich. Obie są niezwykle odważnymi i
utalentowanymi kolażystkami, prace obu są coraz szerzej rozpoznawalne w polskim i zagranicznym środowisku artystycznym. Galeria Operis.Artis już niebawem zaprezentuje ich podwójną wystawę.

– Kolaż to forma twórcza, która od samych podstaw zakłada łączenie z sobą różnych elementów – mówią organizatorzy wystawy Marcin Biegański i Paweł Marciszewski i jak dodają poświęcona mu wystawa automatycznie domaga się tego samego! Podwójna wystawa jeszcze bardziej podkreśla ich zdaniem bogactwo i eklektyzm tej formy twórczej.

Gospodarzem wydarzenia jest Restauracja Pensjonat Lido w Antoninie, która od samego początku działania galerii Operis.Artis wspiera jej przedsięwzięcia. Od dwóch lat jest także jedną z przestrzeni wystawienniczych galerii – gościła w tym czasie prace kilkudziesięciu twórców z całej Polski, dzięki czemu, przynajmniej części swoich gości kojarzy się już nie tylko z doskonałą tradycyjną kuchnią z Doliny Baryczy ale także żywym kontaktem ze sztuką.

Wernisaż wystawy ZSZYTE nie będzie wyłącznie otwarciem wystawy. Wieczór 2 grudnia będzie obfitował w dodatkowe wydarzenia i atrakcje – odbędzie się panel dyskusyjny z obiema kolażystkami i koncert rodzimego zespołu Unknown Artist, na gości czeka też absolutnie unikatowy grill sponsorowany przez Manufakturę Wędlin w Wierzbnie i Agropasję z Wysocka Małego, serowa uczta pod patronatem serów Lazur oraz Topolovych Serów, a także pyszny grudniowy grzaniec dzięki wsparciu Winnicy Czarnoleskiej.

– Ten wernisaż to przede wszystkim świetna szuka, ale także piękne miejsce i dodatkowe atrakcje – podkreślają organizatorzy. – Zależy nam, żeby walczyć z wizerunkiem podobnych wydarzeń, jako elitarnych spotkań znawców i ekspertów. Sztuka musi żyć, trafiać do ludzi, wzbudzać w nich emocje, podobać im się albo nie podobać. Dlatego zależy nam na organizacji jak najbardziej atrakcyjnych wydarzeń, które przyciągną możliwie duże grono zainteresowanych.

ZSZYTE to także wydarzenie kolekcjonerskie.

Wszystkie wystawione prace przeznaczone są na sprzedaż, zaprezentowany zestaw będzie wyjątkowo bogaty, zarówno pod kątem różnorodności, jak i ilości przedstawionych prac. Sztuka jest po to, by się nią otaczać, wpuszczać do swojego domu – mówią autorzy. – To też wyjątkowo stabilny sposób inwestowania.

Wystawa odbędzie się 2 grudnia w antonińskiej Restauracji Lido, rozpocznie się o godzinie 17:00. Obie artystki będą obecne na wydarzeniu, będzie zatem okazja do osobistej rozmowy o ich twórczości!

Zobacz również: Oficjalnie otwarto nową Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczną w Ostrowie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments