Rzecznik Prawo Obywatelskich, dr Adam Bodnar, zaprasza mieszkańców i przedstawicieli organizacji pozarządowych na otwarte spotkanie w Ostrowie Wielkopolskim w środę, 13 marca 2019 r., w godz. 11.30-13.30 w Forum Synagoga.

W spotkaniu mogą uczestniczyć wszyscy, którzy chcieliby opowiedzieć Rzecznikowi o ważnych problemach, z którymi się zmagają, zwłaszcza o tym, co jest ważne dla regionu, ale też i o rzeczach dobrych, które warto upowszechnić w całym kraju.

Rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar uważa, że o stanie praw człowieka w Polsce nie można dowiadywać się tylko z pism przysyłanych do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Dlatego od początku swojej kadencji jeździ po Polsce i spotyka się zarówno z mieszkańcami, jak i przedstawicielami organizacji społecznych.

Na początku Rzecznik krótko opowiada, na czym polega jego praca, a następnie uważnie słucha każdego, kto chce zabrać głos. Zgłaszane tematy i problemy są dokładnie notowane, a zgłaszający mogą liczyć na informację zwrotną, co się stało z jego sprawą.

Podczas bezpośredniego spotkania będzie można poznać kompetencje Rzecznika Praw Obywatelskich, opowiedzieć o swoich sprawach i problemach oraz złożyć skargę (tzw. wniosek) do Rzecznika.

Spotkanie jest otwarte i bezpłatne więc wystarczy na nie przyjść.
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments