W poniedziałek ostrowscy profilaktycy wraz z dzielnicowym z KP w Odolanowie, wspólnie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, Ochotniczej Straży Pożarnej w Odolanowie, Komendantem Straży Leśnej Nadleśnictwa Antonin, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Gminy i Miasta Odolanów przeprowadzili kontrolę terenu obozu harcerskiego w miejscowości Huta.

 

Podczas kontroli sprawdzano elementy związane z bezpieczeństwem, w tym usytuowanie dróg dojazdu, ustalono formy łączności i ewakuacji, przekazano najważniejsze telefony do jednostek Policji, w sprawach alarmowych, przeprowadzono instruktaż postępowania w razie wystąpienia zdarzeń, w tym instruktaż przeciwpożarowy, ćwiczenie w zakresie postępowania w razie ewakuacji, instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ustalono funkcjonowanie miejsca przyjęcia osób w razie ewakuacji obozowiska. Przeprowadzono prelekcje dotyczące bezpieczeństwa w lesie, nad wodą, na wsi, zachowania się podczas trwania obozu.

Przedstawiciele Straży Pożarnej przekazali kierownikowi obozu radiostację do natychmiastowej łączności ze stanowiskiem kierowania PSP.

Funkcjonariusze przekazali również bezpośredni kontakt telefoniczny na stanowisko kierowania dyżurnego ostrowskiej Policji oraz do dzielnicowego rejonu obozowiska z Komisariatu Policji w Odolanowie.

 
ŹRÓDŁOKPP Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments