W tym roku sylwester wypada w piątek, a więc w dzień, w którym katolicy są zobowiązani do postu i wstrzemięźliwości. Biskup Kaliski wydał na ten dzień dyspensę, jednak zachęca do modlitwy oraz podjęcia jakiegoś zadośćuczynienia.

– Mając na uwadze, że przypadający na piątek 31 grudnia br. ostatni dzień roku kalendarzowego, tradycyjnie przeżywany jest w duchu radości i jest okazją do organizacji rodzinnych i towarzyskich spotkań, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, udzielam, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim osobom przebywającym w tym dniu na terenie diecezji kaliskiej dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych – czytamy w wydanym dekrecie Biskupa Kaliskiego Damiana Bryla.

Biskup Kaliski zachęca również aby osoby korzystające w tym dniu z dyspensy ofiarowały dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka oraz podjęły formę zadośćuczynienia przez wypełnienie uczynków miłości lub ofiarowanie jałmużny.

Podobne dekrety wydało większość diecezji w Polsce.

Zachęcamy w tym miejscu do pomocy małym mieszkankom Ostrowa oraz naszego powiatu:

Marysia walczy z ostrą białaczką szpikową

Trwa zbiórka na protezę dla 4-letniej Lenki

4-letnia ostrowianka walczy z nowotworem złośliwym
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments