ZUS Ostrów Wielkopolski ul. Wysocka
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Ostrów Wielkopolski ul. Wysocka

Pracownicy Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Ostrowie Wielkopolskim będą w nietypowy sposób świętować Dzień Pracownika ZUS i 90-lecie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – oddając krew.

We wtorek, 24 października, w godzinach od 8.00 do 11.00 przed budynkiem Oddziału ZUS w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1B, na wszystkich chętnych do oddania krwi, będzie czekał krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

– Akcję honorowego oddawania krwi łączymy z obchodami 90-lecia ZUS. W tym dniu pracownicy i chętne osoby będą mogły oddać krew w krwiobusie, który będzie czekał przed budynkiem ostrowskiego oddziału – informuje Marlena Nowicka – regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce. – Zachęcamy wszystkich mieszkańców do przyłączenia się do nas. To będzie najlepszy prezent dla nas i osób potrzebujących z okazji naszego święta.

Pamiętajmy, że około 2 godziny przed oddaniem krwi i w dniu poprzedzającym oddanie krwi wskazane jest zjedzenie przez krwiodawcę lekkiego niskotłuszczowego posiłku. Spożywanie zbyt tłustych posiłków przed oddaniem krwi może być powodem nie zakwalifikowania krwi do celów leczniczych.

Zobacz również: Będą utrudnienia w ruchu w centrum Ostrowa
ŹRÓDŁOZUS
Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

tytuł wyjątkowo nie na miejscu!!!!! po wczorajszej tragedii w Poznaniu, autor artykułu pomyślał, że tytuł będzie bardziej klikalny?????

Krwi brakuje, szczególnie grup minusowych. Czym więcej osób odda krew tym większa szansa że zostanie komuś uratowane życie.

Krwi brakuje, ale to nie powód, żeby chwalebną i potrzebną akcję zbierania podpierać śmiercią dziecka i tragedią jego rodziny!

Aż dwa razy przeczytałam ten artykuł. Tu nie ma nic o tej tragedii z Poznania.

pani Jolu, nie musi być napisane wprost! Sam tytuł, że „poleje się krew” jest bulwersujący, o negatywnym zabarwieniu. Jakoś nie zachęca ludzi do oddawania krwi – dzielenia się dobrem, a wręcz przeciwnie.