Ostrowscy harcerze obozowali podczas tegorocznych wakacji w Szklarskiej Porębie, w Imiołkach nad Jeziorem Lednickim, w Borach Tucholskich, nad Zalewem Szałe w Kaliszu oraz w Podgajach na Wale Pomorskim.

I tak Szczep „Nieprzemakalni” działający przy SP 9 w dniach 20-30 lipca obozował nad jeziorem Lednickim w Imiołkach. Obóz odbywał się pod hasłem „Podróż na krańce świata”, a przygotowany przez kadrę program sprawił, że harcerze codziennie mieli okazję poznawać inne zakątki świata i ciekawostki z nimi związane.

– Dla nas obóz, to czas zawiązywania przyjaźni, odkrywania siebie, poznawania swoich możliwości i przełamywania barier oraz odkrywania tego, co przez cały rok wydawało nam się niemożliwe – mówi komendantka phm. Julia Langner.

Dopełnieniem pracy nad samym sobą były zorganizowane w trakcie obozu zajęcia profilaktyczne pogłębiające treści płynące z 10. punktu Prawa Harcerskiego. Program obozu nie ograniczał się jednak wyłącznie do zajęć stacjonarnych – jego uczestnicy wzięli udział m.in. w wycieczce do Torunia i w pieszej wędrówce na Ostrów Lednicki.

W dniach 22-30 lipca Szczep „Jedyneczka” działający przy SP 6 obozował w Szklarskiej Porębie. Niewątpliwym atutem obozu były atrakcyjne górskie szlaki, po których harcerze wędrowali poznając uroki Karkonoszy i Gór Izerskich. Fabuła obozu oparta była na zgłębianiu tajemnic detektywistycznych. Jego uczestnicy rozwiązywali zagadki, łamigłówki, wzięli udział w kongresie detektywistycznym, a dopełnieniem tego były zajęcia profilaktyczne z użyciem narko-gogli i alko-gogli. Każdy z obozowiczów na pamiątkę otrzymał „worek detektywa”. Razem z „Jedyneczką” w Szklarskiej Porębie obozowali harcerze z Wielowsi z 7 WDH i 10 DW.

Szczep „Jedenastka” działający przy SP 14 wybrał się na swój wyjazd do miejscowości Czernica znajdującej się w otulinie Borów Tucholskich. Trwający w dniach 31 lipca – 9 sierpnia obóz obfitował w liczne atrakcje, w tym aż trzy wycieczki. W trakcie wyprawy do Gdańska harcerze zwiedzili Basztę Tajemnic, Muzeum Dejavu oraz Stare Miasto. Kilka dni później odbyła się wycieczka do Zamku Krzyżackiego w Malborku. Celem ostatniego wyjazdu był Toruń i tamtejsze Obserwatorium Astronomiczne, Muzeum Piernika oraz Niewidzialny Dom. Program obozu opierał się na poznawaniu tajników kosmosu, a jego uzupełnieniem były zajęcia profilaktyczne.

Swój obóz w Imiołkach zorganizowali również harcerze z dwóch drużyn: 77 DW i 218 DSH działających przy SP Spółdzielni Oświatowej „Edukator”. Z kolei Szczep „Wigry” (SP 5) udał się do miejscowości Podgaje na Wale Pomorskim. Natomiast nad Zalewem Szałe w Kaliszu obozowali harcerze Szczepu „Szuwary” (SP 7).

Ogółem w obozach letnich wzięło udział 269 harcerzy i zuchów ostrowskiego hufca, a w ich organizację zaangażowanych było 30 instruktorów.

Tak duża liczba obozów letnich i ich uczestników to przede wszystkim efekt pracy naszych instruktorów – podsumowuje hm. Izabela Potasznik, komendantka hufca. – Jako komenda hufca staramy się zapewnić naszej kadrze jak najlepsze warunki do pracy, a to przynosi właśnie takie efekty.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments