Na zaproszenie Stowarzyszenia Kulturalnego „Gwiazda” gościł w Ostrowie Wielkopolskim Tomasz Barański – znany tancerz i choreograf. Przeprowadził warsztaty taneczne z dwiema najstarszymi grupami zespołu „Gwiazda”. Przez kilka godzin pracował z dziewczętami nad choreografią w stylu show dance, którą przygotował specjalnie dla Grupy Baletowej „Gwiazda”.

Tomek Barański to nie tylko tancerz, znany z popularnego programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, ale przede wszystkim, autor oprawy tanecznej największych widowisk estradowych w Polsce. Na co dzień zawiaduje zespołem profesjonalnych tancerzy „Next”, który uświetnia koncerty znanych gwiazd estrady, m.in. Justyny Steczkowskiej, Beaty Kozidrak, Natalii Kukulskiej, Kasi Moś i wielu innych. Wśród ostatnich projektów tanecznych artysty można wymienić: cykl koncertów muzyki filmowej, przygotowanie choreografii do piosenki Roksany Węgiel oraz oprawa taneczna wyborów Miss i Mistera Polski.

W warsztatach z grupą „Gwiazda”, Tomaszowi Barańskiemu towarzyszyła Paulina Przestrzelska – tancerka z zespołu Next. Układ taneczny, który wspólnie przygotowali dla dziewcząt z „Gwiazdy” jest bardzo dynamiczny, ze zmienną muzyką, składający się z różnych technik tanecznych, tworzących efektowne show. Zanim jednak choreografia trafi na scenę, wymaga wielu godzin treningu na sali, ale również pracy nad scenografią i kostiumami.

Kilkugodzinny trening z Tomaszem Barańskim i Pauliną Przestrzelską był dla młodych tancerek niezwykłym przeżyciem i mimo że był wyczerpujący fizycznie, dostarczył dziewczętom ogromnej satysfakcji.

Tomasz Barański jest bardzo wymagającym trenerem, ale równocześnie niezwykle ciepłym, energicznym i pogodnym człowiekiem. Na zakończenie warsztatów, cierpliwie pozował do zdjęć z tancerkami, rozdawał autografy i opowiadał o swojej pracy.
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments