Rozpoczęło się układanie pierwszych warstw z asfaltobetonu w ramach prowadzonego II etapu budowy Północnej Ramy Komunikacyjnej Ostrowa Wielkopolskiego. Budowa kosztować będzie w sumie ponad 18 milionów złotych.

Zaawansowanie robót osiągnęło półmetek. Prace przygotowawcze, a więc między innymi: korytowanie, wymiana gruntu pod budowę drogi czy budowa kanalizacji deszczowej trwały od lipca ubiegłego roku. Ponadto zmieniano lokalizację stacji transformatorowej.

– Północna Rama Komunikacyjna to bardzo duże zadanie o znaczeniu strategicznym dla naszego miasta. Ogromnie się cieszę, że ta jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w Ostrowie Wielkopolskim, gotowa będzie jeszcze w tym roku. Inwestycja upłynni ruch w mieście, szczególnie na ulicy Limanowskiego oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na Osiedlu Wenecja – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 

Od kilku dni trwa układanie pierwszych warstw z asfaltobetonu. Dopiero potem będzie można układać warstwy ścieralne. Na czas prac droga jest zamknięta, a kierowcy muszą liczyć się z chwilowymi utrudnieniami.

Prace trwają na odcinku o długości 1,6 kilometra. W ramach inwestycji wybudowany zostanie nowy odcinek o długości ponad 600 metrów. Biegnie od  skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką do ulicy Torowej. Przebudowana i rozbudowana zostanie także sama ulica Torowa. Efektem inwestycji będą nowe chodniki, ścieżki rowerowe oraz ciągi pieszo rowerowe, nowe oświetlenie drogowe, przebudowa istniejących i budowa nowych zjazdów, odwodnienie dróg, a także budowa i rozbudowa 8 skrzyżowań z ulicami Grunwaldzką, Mazurską, Czesława Niemena, Daleką, Krótką, Skrytą, Północną, Limanowskiego. 

– Rozpoczynamy budowę ronda na ulicy Limanowskiego, która potrwa około dwóch miesięcy. Na finiszu układanie jest chodników z kostki brukowej. Lada moment ruszą pracę związane z układaniem ścieżki rowerowej – dodaje Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim. 

Budowa II etapu Północnej Ramy Komunikacyjnej kosztować będzie w sumie ponad 18 milionów złotych.

Zobacz również: majOSTaszki 2023. Wiadomo, ile kosztowały
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Osiedle Wenecja to także ulica Osadnicza która jest ciągle pomijana w inwestycjach. Stan „drogi” jest fatalny brakuje chodnika a po opadach wyjście na spacer to katastrofa. Może Pani Klimek wybierze się zobaczyć co tu jest???

Popieram. Tragedia, jeździć się nie da. Ale 3 etap pewnie będzie za 5 lat o ile pieniądze będą. A Osadnicza powinna być już dawno zrobiona. Wcześniej niż Torowa.

Osadnicza to następny etap ramy. Ale prawdą jest, że powinna wraz z Torową być zrobiona 7 lat temu. Były pieniądze i projekt, ale ważniejszy był basen na Paderewskiego. Bo wszyscy go chcieli zdaniem Klimek, więc teraz nie narzekajcie.