W środę, 28 listopada, w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Radłowie odbył się wernisaż wystawy ”Życie codzienne we wspomnieniach z dawnych lat – Radłów i okolice”.

W ostatnich miesiącach uczniowie klasy VI wzięli udział w serii zajęć prowadzonych przez Justynę Orlikowską z Pracowni Etnograficznej w Warszawie, podczas których nauczyli się korzystać z etnograficznych narzędzi, w tym tego, jak w interesujący sposób wykorzystywać i prezentować zgromadzone informacje, przedmioty i fotografie. Efektem projektu jest wystawa zdjęć i przedmiotów z dawnych lat połączona z prezentacją fragmentów wywiadów, jakie przeprowadzili uczniowie z najstarszymi mieszkańcami Radłowa i okolic.

W otwarciu wystawy uczestniczyły rodziny uczniów, przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy. W części artystycznej Zespół Tańca ludowego „Swojacy” z Moszczanki zaprezentował gry i zabawy dawnej Wielkopolski.

Wernisaż wystawy ”Życie codzienne we wspomnieniach z dawnych lat - Radłów i okolice”

Podczas wernisażu można było także spróbować pisania gęsim piórem bądź na maszynie oraz posłuchać starego gramofonu.

Wystawa powstała w ramach projektu „Nasze miejsce. Lokalna historia, pamięć i dziedzictwo w edukacji dzieci i młodzieży – edycja III” organizowanego przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego a dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.
ŹRÓDŁOUMiG Raszków
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments