W Wysocku Wielkim powstało zadaszone miejsce spotkań na świeżym powietrzu. Wiata przykryła niemal 400 metrów kwadratowych powierzchni z nową posadzką, na terenie rekreacyjnym przy miejscowym kompleksie sportowo-rekreacyjnym.

W ramach ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego programu Odnowy Wielkopolskiej Wsi kolejny raz ogłoszono konkurs pod nawą Pięknieje Wielkopolska Wieś, w ramach którego można w nim było uzyskać dofinansowanie na różnego rodzaju projekty wybranych miejsc na terenach wiejskich.

Z takiej możliwości skorzystała też po raz kolejny Gmina Ostrów Wielkopolski, która uzyskało dofinansowanie budowy wiaty w Wysocku Wielkim w wysokości 30 tysięcy złotych.

– Złożyliśmy w imieniu mieszkańców Wysocka Wielkiego odpowiedni wniosek, na który otrzymaliśmy 30 tysięcy dofinansowania. Kolejne 30 tysięcy dołożyła rada sołecka z funduszu sołeckiego, a brakujące 34 tysiące dołożyła gmina. W ten sposób można było zamknąć pierwszy etap tej potrzebnej lokalnej społeczności inwestycji – tłumaczy zastępca wójta, Antoni Hadryś.

W przyszłym roku zostanie dokończona posadzka oraz będzie wykonane estetyczne otoczenie obiektu. W ten sposób, całość inwestycji zamknie się kwotą ok. 120 tysięcy złotych.
ŹRÓDŁOUG Ostrów Wielkopolski
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments