W środę wieczorem nad powiatem ostrowskim i pleszewskim przeszła gwałtowna wichura, która spowodowała, że wiatr zniszczył poszycie dachu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobótce oraz zerwał dach z domu w miejscowości Sowina w powiecie pleszewskim.

– Porywisty wiatr zniszczył poszycie dachu remizy OSP KSRG Sobótka. Zareagowaliśmy szybko i z magazynu z Topoli Małej dostarczyliśmy plandekę, aby zabezpieczyć budynek przed deszczem – informuje Piotr Kuroszczyk, Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski

Ponadto wiatr połamał kilka drzew oraz uszkodzony został płot przy szkole w Sobótce.

fot: FB Piotr Kuroszczyk – Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski

Wichura przeszła również nad powiatem pleszewskim, tam w miejscowości Sowina, wiatr zerwał całkowicie dach z jednego z budynków mieszkalnych. Strażacy zabezpieczyli uszkodzony budynek przed ewentualnymi kolejnymi opadami. Przy tym zdarzeniu ratownicy pracowali ponad 6 godzin.

W dwóch innych przypadkach konieczne było usunięcie drzew powalonych na linie energetyczne. W jednym ze zdarzeń silny wiatr zerwał dachówki z dach budynku mieszkalnego. Szczęśliwie w żadnym z tych zdarzeń nikt nie został poszkodowany.

st. asp. Krzysztof Kieliszewski (KP PSP Pleszew)

Ponadto strażacy zarówno w powiecie ostrowskim jak i pleszewskim musieli usuwać powalone konary drzew na drogi.

Zobacz również: Ostrzeżenie pogodowe przedłużone
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments