Marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-Błońska w Ostrowie w lipcu 2021 roku.

W czwartek, 1 lipca Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska przyjechała do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie spotykała się z mieszkańcami. Jednym z tematów rozmów była pandemia oraz szczepienia.

– Jak rozmawia się z ludźmi to rzeczywiście wszyscy rozmawiają o tym samym. Rozmawiamy o pandemii, o tym co będzie, o tym czy ona wróci, czy należy się szczepić. Muszę tutaj powiedzieć, że nie spotkałam dzisiaj tutaj ani jednej osoby, która się nie zaszczepi. Na ogół wszyscy są zaszczepieni albo czekają na drugą dawkę albo chcą też swoje dzieci zaprowadzić do szczepienia. Jestem tym podbudowana, bo to jest teraz najważniejsze żebyśmy o tym wszyscy mówili, od sąsiadów po znajomych od polityków po samorządowców i wszyscy zachęcali do szczepień – mówiła Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska podczas czwartkowej konferencji prasowej na ostrowskim rynku.

Jak mówiła również Wicemarszałek Sejmu – Ja chorowałam na Covid. Wiem jaka to jest choroba, wiem jak bardzo się bałam i jak długo wychodziłam z tej choroby. Jeżeli kilka minut, jedno szczepienie, pozwoli nam tego uniknąć to warto to zrobić. Nie tylko ze względu na najbliższych żeby ich nie zarazić, ale również ze względu na samego siebie, żeby później tak długo nie wracać do zdrowia. Naprawdę pomyślmy o sobie, pomyślmy o najbliższych i naprawdę 5 minut na szczepienie każdy z nas może poświecić.

Zobacz również: Koronawirus. Najnowsze dane o nowych zakażeniach oraz zgonach
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

To niech się szczepi. Może jej pomoże