Corocznie w okolicach Narodowego Święta Niepodległości Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Ociążu organizuje spotkanie, podczas którego śpiewane są pieśni patriotyczne. Tym razem odbyło się ono 16 listopada br.

Wieczór z Pieśnią Patriotyczną – Śpiewam Mojej Ojczyźnie” zapoczątkowała msza święta w intencji ojczyzny, którą odprawili proboszcz ks. dr Krzysztof Niciejewski oraz diecezjalny asystent kościelny Akcji Katolickiej ksiądz dr Sławomir Kęszka: Dziękujemy Bogu w 101. rocznicę odzyskania przez Rzeczpospolitą niepodległości właśnie za dar wolnej i niepodległej ojczyzny. Szanując innych, nie możemy zapomnieć o historii, musimy przekazywać ją z pokolenia na pokolenie. W homilii nawiązał on także m.in. do tragicznych wydarzeń w Dachau: Męczeństwo jest najwymowniejszym dowodem prawdziwości wiary. Nasza historia ukazuje, że tego świadectwa krwi, szczególnie duchownych, w Polsce nigdy nie brakowało. Polscy duchowni, zamordowani w hitlerowskich obozach koncentracyjnych, w sowieckich łagrach i komunistycznych więzieniach wzięli na siebie Chrystusowe jarzmo, będąc cichymi i pokornymi jego naśladowcami.

Po nabożeństwie udano się sali parafialnej, w której przy akompaniamencie akordeonowym członkowie i sympatycy akcji katolickiej, mieszkańcy oraz goście, w tym m.in. Poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak, starosta ostrowski Paweł Rajski, Sekretarz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Michał Ciupka oraz miejscowi radni śpiewali najbardziej znane pieśni patriotyczne.
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Dariusz Smułka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments