Jak już informowaliśmy Spółka Ostrowskie Inwestycje Sportowe podpisała 20 stycznia z Bankiem Gospodarstwa Krajowego Region Wielkopolski umowę kredytu inwestycyjnego na budowę kompleksu basenowego przy ul. Paderewskiego. W informacji umieszczonej na stronach Urzędu Miejskiego nie podano jednak w jakiej wysokości kredyt został zaciągnięty. Dlatego zwróciliśmy się z pytaniami w tej sprawie.

Jak informuje nas dzisiaj Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Ostrowie – „Z BGK Spółka Ostrowskie Inwestycje Sportowe Sp. z o.o. podpisała dwie umowy na udzielenie kredytów inwestycyjnego i obrotowego (VAT) na łączną kwotę 57 139 650,00 złotych.

Wstępny koszt Parku Wodnego to około 70 mln zł i budowa ma być finansowana z kredytu udzielonego spółce, o którym mowa powyżej oraz ze środków zabezpieczonych w budżecie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w wysokości 12 mln złotych.

Obecnie jak informuje nas Urząd Miejski w Ostrowie – „Trwają prace związane z przygotowaniem postępowania przetargowego. Planowane zakończenie budowy to połowa 2024 roku.

Ponadto w Ostrowie przy ulicy Rejtana ma powstać Wodny Park Zabaw, a wstępnie założony koszt budowy to ok. 3 mln złotych.

Zobacz również: Ogródki Jordanowskie. Czy Ostrów marnuje prąd i generuje dodatkowe koszty dla mieszkańców?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments