Muzeum w Lewkowie Zespół Pałacowo-Parkowy

W niedzielę 10 września Muzeum w Lewkowie zaprasza na spotkanie z tenorem Wiesławem Ochmanem, podczas którego artysta opowie o swojej karierze i pasji do malowania.

Spotkanie z artystą 10 września 2023r. poprowadzi Oskar Świtała – pasjonat i promotor sztuki, impresario Mistrza Wiesława Ochmana, dyr. art. Festiwalu Wiesława Ochmana, organizator wydarzeń artystycznych, konferansjer, dziennikarz kulturalny, założyciel Galerii Sympatyków Sztuki, były artysta baletu Teatru Wielkiego-Opery Narodowej. Rozmowę ubarwią wizualizacje multimedialne, ukazujące całe spektrum życia i kariery Wiesława Ochmana. Pochodzą zarówno z archiwum prywatnego Mistrza, jak i z archiwów najważniejszych teatrów operowych świata.

– Wiesław Ochman opowie o swoim życiu, karierze, pasji do malowania, ale też do kolekcjonowania dzieł sztuki. Będzie także podwójna gratka dla zainteresowanych osób. Ponieważ artysta oprowadzi po wystawie, co więcej aż 15 obrazów przeznaczył do sprzedaży. Obrazy można oglądać codziennie, poza poniedziałkami w budynku Dawnej Wozowni – mówi dyrektor muzeum Sylwia Nowicka.

WIESŁAW OCHMAN to światowej sławy tenor, malarz, kolekcjoner, poliglota i filantrop. Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Bolkowie.  Jak możemy przeczytać w wywiadach malarstwo pasjonowało go od dzieciństwa.

Spotkanie będzie jednocześnie zwieńczeniem trwającej w Lewkowie wystawy czasowej pt. Malowany świat Wiesława Ochmana. Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki, do odbioru w kasie muzeum.

Zobacz również: Spacerowali po parku w Lewkowie i robili zdjęcia

Zobacz również: Wakacyjnie w Boszkowie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments