zdjęcie poglądowe

W lipcu rozpoczną się prace w ramach kolejnego etapu Północnej Ramy Komunikacyjnej oraz na ulicy Środkowej w Ostrowie. Wartość obu zadań to ponad 23 mln złotych.

Pierwszy etap Północnej Ramy Komunikacyjnej zakończony w 2020 roku objął rozbudowę skrzyżowania przy Galerii Ostrovia, w ciągu Alei Słowackiego do ulicy Grunwaldzkiej.

Drugi etap ma objąć budowę nowej drogi na odcinku od skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką do włączenia w pas drogowy ulicy Torowej, a także przebudowę i rozbudowę samej ulicy Torowej. W ramach inwestycji powstaną również nowe chodniki, ścieżki rowerowe oraz ciągi pieszo rowerowe, nowe oświetlenie drogowe, przebudowane zostaną istniejące i wybudowane nowe zjazdy, powstanie odwodnienie dróg, a także budowa i rozbudowa 8 skrzyżowań z ulicami Grunwaldzką, Mazurską, Czesława Niemena, Daleką, Krótką, Skrytą, Północną, Limanowskiego.

Koszt inwestycji to ponad 18 mln złotych, a zakończenie prac zaplanowano na październik 2023 roku.

Również w lipcu rozpoczną się prace na ulicy Środkowej w Ostrowie. W ramach prac całość jezdni ograniczona zostanie nowymi krawężnikami betonowymi. Ponadto na części drogi powstanie ścieżka rowerowa. Zaprojektowano także nowe oznakowanie poziome i pionowe, w tym zastosowanie znaków aktywnych na przejściach dla pieszych. Inwestycja ma zostać zakończone w połowie 2023 roku.

Koszt rozbudowy i przebudowy ulicy Środkowej to niemal 5 mln złotych.

Zobacz również: Co z ostrowską spalarnią odpadów?
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments