młodzież uczniowie Ostrów

Wkrótce rusza rekrutacja na rok szkolny 2024/2025. Powiat Ostrowski właśnie opublikował ofertę szkół ponadpodstawowych. Uczniowie klas ósmych mogą także odwiedzić szkoły w ramach Dni Otwartych.

W szkołach ponadpodstawowych Powiatu Ostrowskiego przygotowania do nowego roku szkolnego ruszyły pełną parą. Na stronie internetowej https://nabor.pcss.pl/ostrow opublikowano kompletną ofertę powiatowych szkół na nowy rok szkolny. Uczniowie znajdą tam przygotowane przez szkoły opisy poszczególnych kierunków kształcenia, przedmioty rozszerzone, przedmioty punktowane, terminarz rekrutacyjny, a w zakładce „Informator – dokumenty” także instrukcję postępowania „krok po kroku”.

Zgodnie z ogłoszonym przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty terminarzem uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą mogli składać podania do szkół ponadpodstawowych od 20 maja do 14 czerwca 2024r. Rekrutacja do szkół Powiatu Ostrowskiego od wielu już lat prowadzona jest przy pomocy systemu elektronicznego i w ten sposób będą przyjmowane wnioski.

Tradycyjnie będzie możliwe osobiste odwiedzenie każdej szkoły i zapoznanie się z jej specyfiką, bazą dydaktyczną oraz atmosferą. W ramach akcji „Drzwi Otwarte” w dniu 15 marca 2024r. zaprezentują się licea, technika i branżowe szkoły I stopnia. Dla zwiedzających zostanie udostępniona również Bursa Szkolna, a jej ulotki znajdą się w każdej ze szkół.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments