zdjęcie poglądowe, fot: pixabay.com

Już za miesiąc ruszy nabór do przedszkoli i szkół podstawowych w Ostrowie Wielkopolskim. Nabory odbędą się w pierwszej kolejności elektronicznie.

Od 1 marca do 18 marca 2024 r. odbędzie się (elektroniczny) nabór do przedszkoli w Ostrowie Wielkopolskim, podczas którego przyjmowane będą dzieci w wieku od 3 do 6 lat, zamieszkałe w Ostrowie Wielkopolskim. O przyjęciu dziecka do przedszkola decyduje liczba punktów uzyskana na podstawie spełnianych kryteriów naboru i nie ma znaczenia kolejność zgłoszenia. Wniosek zgłoszenia dziecka do przedszkola dostępny na stronie https://przedszkola-ostrow-wielkopolski.nabory.pl/

Nabór do klas I szkół podstawowych będzie trwał od 4 marca do 30 kwietnia 2024 r. i zgłaszać można dzieci zamieszkałe w obwodzie danej placówki. Zgłoszenia dziecka do I klasy szkoły podstawowej dokonać należy poprzez  elektroniczne wypełnienie druku zgłoszenia dostępnego na stronie: https://sp-ostrow-wielkopolski.nabory.pl/.


Natomiast na terenie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce do 14 lutego należy złożyć potwierdzenie o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym.

Złożenie w przedszkolu pierwszego wyboru wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym będzie odbywało się od 20 lutego do 10 marca. Łącznie w roku szkolnym 2023/2024 Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce dysponuje 183 wolnymi miejscami w przedszkolach oraz oddziałach przedszkolnych. Zgłoszenia również będą odbywały się drogą elektroniczną.

W tym samym terminie na terenie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, czyli do 20 lutego do 10 marca odbędzie się powstępowanie rekrutacyjne do  klas I  publicznych  szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę i Miasto Nowe Skalmierzyce

Zobacz również: Piotr Walkowski będzie ubiegać się o Urząd Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments