W Ostrowie Wielkopolskim przygotowanych jest 16 punktów wydawania tabletek jodku potasu na wypadek ewentualnego wystąpienia zagrożenia radioaktywnego.  Na razie pozostają one zamknięte, ponieważ takie zagrożenie nie występuje. Tabletki wydawane będą mieszkańcom, w wieku do 60 roku życia.

Punkty działać będą w publicznych szkołach podstawowych, szkole podstawowej Edukator, Zespole Szkół Technicznych, Zespole Szkół Transportowo- Elektrycznych, Ostrowskim Centrum Kultury, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz w budynku po dawnym Kinie Komeda. W sumie to 191 stanowisk, które obsługiwać będzie prawie 700 osób.

W przypadku zagrożenia władze miasta proszą, by po tabletki zgłaszała się jedna dorosła osoba z danego gospodarstwa domowego. To pozwoli uniknąć tłumu i usprawni wydawanie tabletek.

W obecnej chwili zagrożenie radiacyjne nie występuje. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki. Jeżeli dojdzie do zdarzenia radiacyjnego komunikat o tym zostanie podany m.in.: w mediach ogólnopolskich i lokalnych. Dystrybucja tabletek ruszy natychmiast po wydaniu stosownej decyzji przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do tego momentu punkty wydawania jodku potasu pozostają zamknięte.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments