Policja Ostrów Wielkopolski kajdanki
zdjęcie poglądowe FOT: pixabay.com

Ostrowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wszedł do mieszkania przez otwarte drzwi balkonowe i ukradł między innymi biżuterię, pieniądze i laptopa. Funkcjonariusze odzyskali skradzione rzeczy i zwrócili je właścicielce.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali 30-letniego ostrowianina podejrzanego o kradzież mienia. Do kradzieży doszło 25 lipca, gdzie sprawca pod nieobecność właścicieli wszedł przez otwarte drzwi balkonowe domu jednorodzinnego i ukradł z niego m. in. laptopa, pieniądze oraz wartościową biżuterię. Pokrzywdzona oszacowała straty na ponad 7 tysięcy złotych.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni na terenie miasta zatrzymali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę, przy którym znaleziono skradzione rzeczy. Złodziejem okazał się, 30-latek z Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wszedł przez otwarte drzwi balkonowe do domu jednorodzinnego i ukradł pieniądze, biżuterię oraz laptopa, ponieważ kierowały nim względy finansowe.

Mężczyzna działał w warunkach tzw. recydywy, dlatego teraz grozić mu może kara nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.

Zobacz również: Spowodowali straty w kwocie 38 mln złotych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments