Pierwszych dwunastu wolontariuszy, którzy byli uczestnikami kursu opieki nad osobami starszymi rozpoczęło pracę na ostrowskiej geriatrii.

Już dwukrotnie w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się kursy dla osób zainteresowanych opieka nad starszymi. Łącznie około 200 osób uczyło się zrozumienia specyficznych potrzeb, oczekiwań, psychiki, postrzegania świata przez osoby starsze i umiejętności niesienia im pomocy.

Widziałem entuzjazm zespołu dra Widenki podczas kursów i znałem jego plany utworzenia zespołu wolontariackiego dlatego cieszę się, że ostatecznie się udało. Mam także satysfakcję, że dołożyliśmy do tego projektu swoją cegiełkę jako powiat – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Wolontariusze pomocą, słowem lub samą obecnością i pomysłem na zagospodarowanie czasu wspierają pacjentów. Dla ludzi chorych, a starszych w szczególności często ma to wartość większą niż sama terapia lekowa.


Dotychczasowe zainteresowanie kursem oraz fakt, że w społeczeństwie przybywa osób starszych zadecydowały, że zespół ostrowskiej geriatrii już przygotowuje się do trzeciej tury szkoleń. Cykl wykładów powinien ruszyć już w marcu. Zainteresowani mogą się już zgłaszać pod numerem tel. kom. 726 753 759.

Zobacz również: Są plany na kolejne ważne inwestycje w powiecie! Zobacz, co jest planowane. M.in. nowy oddział szpitalny
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments