zdjęcie poglądowe fot: pixabay.com

Od czwartku, 19 marca, uruchomione zostaną dwa numery telefonów przeznaczone dla osób starszych, niepełnosprawnych, które nie mają wsparcia rodziny lub sąsiadów, a potrzebują pomocy. Zgłoszenia takie przyjmowane będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 12:00.

Całość koordynuje jednostka pomocy społecznej – Dzienny Dom „Senior+” oraz pracownicy Wydziału Spraw Społecznych. Akcja zorganizowana została we współpracy  z Hufcem ZHP, Caritasem Diecezji Kaliskiej, grupą Szukamy i Ratujemy, schroniskiem dla zwierząt, parafią św. Pawła Apostoła oraz wolontariuszami WOŚP.

Wolontariusze już od jutra, 19 marca będą do dyspozycji i pomogą w drobnych zakupach (do 100 zł), wykonają pilne opłaty, wyprowadzą psy i będą w miarę możliwości starać się rozwiązać zgłaszane problemy.

Uwaga – każdy wolontariusz wyposażony będzie w identyfikator z numerem nadanym przez Urząd Miejski. Poproszony okaże się dowodem osobistym. Dla zwiększenia bezpieczeństwa seniorzy mogą sprawdzić wolontariusza pod podanymi numerami kontaktowymi dla seniorów. Wolontariusze będą realizować swoje zadania do godziny 18:00. Każdy z nich zostanie wyposażony w środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki).

– W tych trudnych chwilach okazujmy sobie empatię. Ważne, by o naszych seniorów zadbała rodzina, przyjaciele i sąsiedzi. My włączamy się ze swoją pomocą. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję ryzykując swoim zdrowiem serdecznie dziękuję – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Numery telefonów przeznaczone dla osób starszych, niepełnosprawnych, które nie mają wsparcia rodziny lub sąsiadów, a potrzebują pomocy – 62/720 48 26 oraz 660 510 243. Zgłoszenia takie przyjmowane będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 12:00.
ŹRÓDŁOUM Ostrów