Chlebowe serduszka, prace plastyczne, pamiątkowy medal, pizzę i rosół ufundowane przez restauratorów, a nawet wspólny obiad z wójtem zlicytowano m.in. w trakcie aukcji towarzyszącej niedzielnemu Finałowi WOŚP w Czarnymlesie. W tamtejszej sali wiejskiej wystąpiły z tej okazji przedszkolaki z „Calineczki”, Zespół Pieśni i Tańca Przygodzice, Zespół Tańca Ludowego Kosynierzy oraz Zespół Śpiewaczy „Czarnoleski Nutki”.


– WOŚP to wielkie pomaganie, w które Gminny Ośrodek Kultury ochoczo włącza się co roku” – mówi dyr. tej placówki Robert Kaczmarek. – Tym razem pomagamy z przytupem, jednocześnie angażując mieszkańców. To właśnie ich hojność i wrażliwość sprawiły, że dzisiejsza licytacja (nie licząc zbiórki) wyniosła 3280 zł.

Koordynatorem 27. Finału WOŚP w gminie Przygodzice był właśnie GOK.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) kolejny już raz zagrała także w piekarni Gminnej Spółdzielni Samopomocy Chłopskiej w Przygodzicach, która specjalizuje się w produkcji zdrowego, tradycyjnego chleba. Piekarze w te wypieki wkładają także cząstkę swoich serc, mając na względzie cel, jakiemu ostatecznie posłużą chlebki.

Nie zawiedli również mieszkańcy Czarnegolasu i okolicznych miejscowości, którzy otworzyli swoje serca i portfele.

WOŚP można wesprzeć, m.in. wrzucając pieniądze do puszek wolontariuszy, wysyłając SMS-y i wpłacając środki online. Tradycyjnie trwają też internetowe aukcje charytatywne. Licytowane są m.in. przedmioty podarowane przez znane osoby, dzieła sztuki i atrakcje.
Pierwszy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 3 stycznia 1993 r., a w ciągu 26 lat udało się uzbierać około 951 mln zł. W tym roku przekroczony został miliard złotych.
ŹRÓDŁOUG Przygodzice
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments