Ostrowski Rower Miejski

Od czwartku, 7 maja znów można będzie korzystać z Ostrowskiego Roweru Miejskiego. W związku z panującym zagrożeniem epidemiologicznym wszystkie rowery oraz terminale będą codziennie dezynfekowane.

Sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że od 14 marca br. wstrzymana została możliwość wypożyczania rowerów z miejskiego systemu. Od jutra pojazdy ponownie pojawią się na ostrowskich ulicach.

– W najbliższą środę Miejski Zakład Komunikacji, jako operator systemu Ostrowskiego Roweru Miejskiego, ulokuje rowery we wszystkich stacjach. System uruchomiony zostanie w nocy z 6 na 7 maja. Pozwoli to na korzystanie ostrowianom z miejskich rowerów. Nasz system cieszy się dużym powodzeniem, dla wielu mieszkańców to sposób na dotarcie do pracy. By zadbać o ich bezpieczeństwo rowery i terminale będą dezynfekowane. Zalecamy ponadto wszystkim użytkownikom Ostrowskiego Roweru Miejskiego zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa wprowadzonych w czasie trwania epidemii – mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Miasta.
ŹRÓDŁOUM Ostrów