W piątek, 26 października 2018r., w Ostrowskim Centrum Kultury podczas uroczystej gali wręczony zostały Laury Kultury 2018 Starosty Ostrowskiego.

– Za moment będą mógł złożyć gratulacje wyjątkowym ludziom, ludziom kultury – mówił podczas gali Paweł Rajski starosta ostrowski. – Ludziom o wielkiej wrażliwości, tym którym Powiat Ostrowski rozsławiają w powiecie, kraju i poza jego granicami. Uczynię to w momencie szczególnym, w roku cudu niepodległości.

 

Podczas gali Laury Kultury Starosty Ostrowskiego otrzymali:

Kamela „Furmany” z Gorzyc Wielkich za kultywowanie muzyki korzeni i za konsekwencję w promocji polskiego folkloru w roku ćwierćwiecza działalności.

Eliza Kleczewska za malarską umiejętność fotografowania ludzkich emocji, za wykorzystanie koloru w przekazie dla odbiorcy i za odnoszone sukcesy.

Mateusz Matysiak za umiejętność okiełznania przyrody aparatem i przekaz dla autora wywołujący tyleż zachwytów nad jej pięknem, co refleksji nad potrzebą jej ochrony, za sukcesy.

Eugenia Zawidzka za uniwersalny przekaz skierowany do najmłodszych odbiorców tekstów, za kultywowanie piękna polskiego języka i zaproszenie do zabawy słowem.

Roman Gosławski za kilkadziesiąt lat pracy na rzecz uzdolnionej młodzieży, za artystyczną aktywizacje osób niepełnosprawnych, za stworzenie solidnych podstaw bez których samorealizacja sceniczna nie byłaby możliwa.

Ada Strzelczyk za napisanie własnej historii artystycznej, dosłownie, bo jest twórcą i projektantem także nowych czcionek, za sukcesy na niwie krajowej i międzynarodowej.

Cezary Janiszewski i Sebastian Górski za działalność na rzecz promocji kultury i sztuki w różnych obszarach, za to że dzięki ich pracy można powiedzieć, kultura ma się dobrze.

Maria Byzia za wieloletnią aktywność na rzecz wspólnoty, za talent i wielką pasję.

Henryk Jamroziak za kształtowanie kultury muzycznej w ogóle, za wychowywanie poprzez muzykę młodych pokoleń i odnoszone z nimi sukcesy.

Urszula Mróz za wiele lat działalności w szczególności na rzecz bąbasów za robotę bez bejmów i blubrania i bez fefra, że którokokolwiek gideja czy szczun pomyślum, że to zdbędne klunkry albo grygoły ino nasze wielkoposlkie godanie.

Daniel Walczak za spełnienie dziecięcych marzeń i zagranie około 100 koncertów, za osiągnięcia niekwestionowanego sukcesu w show businessie.

Barbara Kowalska za kilkadziesiąt lat działalności na rzecz Małej Ojczyzny i zachowywanie okruchów przeszłości dla kolejnych pokoleń.

W dniu 14 października podczas inauguracji obchodów 120-lecia działalności w ogóle i 25 lat reaktywacji Laur Kultury Starosty Ostrowskiego otrzymało Raszkowskie Towarzystwo Śpiewu.

Tydzień temu 20 października podczas koncertu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Laur Kultury za całokształt działalności artystycznej odebrał Wojciech Czemplik, skrzypek, członek wielu zespołów związanych z nurtem piosenki poetyckiej, dla większości z nas filar ikony tego muzycznego stylu zespołu Stare Dobre Małżeństwo.

[Best_Wordpress_Gallery id=”26″ gal_title=”20181026-laurykultury”]

 

 

 

 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments