W czwartek, 15 czerwca podczas uroczystej Sesji Rady Powiatu Ostrowskiego wręczone zostały po raz szósty Nagrody Starosty Ostrowskiego im. Wojciecha Lipskiego.

– Kiedy kilkanaście lat temu Rada Powiatu Ostrowskiego ustanowiła nagrodę im. Wojciecha Lipskiego znaleźliśmy w niezwykle trudnej sytuacji, gdyż proszę mi wierzyć drodzy państwo, że w powiecie liczącym ponad 160 000 mieszkańców jest wielu z tych, którzy budują i realizują idee pracy organicznej. Wybór niezwykle trudny. Za każdym razem staraliśmy się wybrać człowieka, który wnosił wiele dla rozwoju naszego powiatu w różnych sferach życia – mówił Paweł Rajski, Starosta Ostrowski podczas wręczenia nagród im. Wojciecha Lipskiego. – Jest to też dobry moment aby na Państwa ręce, na ręce tych laureatów przekazać podziękowania dla pozostałych mieszkańców, bo mogło być ich tu wielu, wybraliśmy tylko kilku, ale z głębi serca w imieniu władz powiatu i nas wszystkich, bardzo, bardzo serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom Powiatu Ostrowskiego, za to, że żyjecie w tym pięknym powiecie i przyczyniacie się do jego rozwoju.

Lista laureatów Nagrody Starosty Ostrowskiego im. Wojciecha Lipskiego 2023.

Maria i Marek Burkietowicz z Odolanowa twórcy obecnej firmy Wiązary Burkietowicz – za wielki rzemieślniczy kunszt, za ponad 50 lat działalności na rzecz rozwoju firmy, za umiejętne czerpanie z tradycji i stworzenie podwalin do dynamicznego rozwoju obecnej firmy.

Grupa Com40 – Za determinację w realizacji ambitnych strategii, za wizję rozwoju, która potrafi przekraczać granice krajów, a nawet kontynentów, za stworzenie rozpoznawalnych w kraju i na świecie marek.

dr n. med. Janusz Tarchalski – Za ponad 30 lat pracy na rzecz kardiologii regionu, za stworzenie w ostrowskim szpitalu liczącej się na mapie regionu placówki kardiologicznej, za lekarski profesjonalizm i ludzką empatię.

Witold Banach – W roku 40–lecia działalności zawodowej. Za przebogaty literacki dorobek, za rzetelność i profesjonalizm, za kulturę słowa pisanego.

Właściciele gospodarstwa rolnego w Psarach Państwo Bogumiła i Wiesław Wojtczakowie – Za umiejętne połączeni tradycji z nowoczesnością, sprawne poruszanie po wymagającym rynku produktów regionalnych.

Jerzy Wojtczak – Za wyjątkową skrupulatność i rzetelność w odkrywaniu przeszłości, za zasługi w budowaniu lokalnej tożsamości gminy oraz powiatu.

Marek Walczak i Michał Walczak – Za niezliczone sportowe sukcesy, zbudowanie marki ostrowskiej lekkiej atletyki, za pokazywanie że pasja połączona z ciężkim treningiem są najlepszą drogą do sukcesu.

Włodzimierz Jędrzejak – W przededniu jubileuszu 25-lecia działalności odrodzonych powiatów, za działalność na rzecz Powiatu Ostrowskiego.


Nagrody Starosty Ostrowskiego im. Wojciecha Lipskiego to statuetki wręczane co dwa lata od 2012 roku.

 

 

 

Zobacz również: Z Lewkowa do Gręblowa – wystawa w Muzeum w 200. rocznicę uchwalenia ustawy uwłaszczeniowej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments