W piątek, 30 września po raz jedenasty wręczone zostały Stypendia Starosty Ostrowskiego dla najlepszych uczniów ze szkół ponadpodstawowych i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Ostrowski.

Pierwsze stypendia wręczone zostały w 2012 i była to forma obchodów 125-lecia Powiatu Ostrowskiego. Obecnie kwota stypendium wynosi 2000 zł (netto). Kandydatów typują szkoły i placówki, a wnioski ocenia Kapituła. 40 stypendiów przyznanych jest za wyniki w nauce, a 10 za szczególne osiągnięcia w sporcie, kulturze lub innych obszarach.

Wśród tegorocznych laureatów jest  27 dziewczyn i 23 chłopców. Większość, bo aż 34 osoby otrzymują stypendium po raz pierwszy, 12 odbiera je po raz drugi, a 4 po raz trzeci. W grupie stypendystów jest także rodzeństwo, dwie siostry uczennice II Liceum Ogólnokształcącego.

42 stypendystów pochodzi z Powiatu Ostrowskiego, równo po trzech to mieszkańcy powiatów; krotoszyńskiego i ostrzeszowskiego. Jeden pochodzi z powiatu pleszewskiego, a także jeden z czarnkowsko-trzcianieckiego.

Poniżej publikujemy charakterystyki wszystkich tegorocznych stypendystów.

I Liceum Ogólnokształcące

Kacper Zimniak – uczeń (absolwent) ze średnią 5,88. Posiada zainteresowania naukowe, sportowe, dziennikarskie i literackie. Kacper jest również doskonałym lekkoatletą, zdobywając II i III miejsce na Mistrzostwach Polski w biegach na 100, 200 i 400 m w roku 2021 i 2022. Kacper został uhonorowany medalem wybitnego absolwenta I LO w roku szkolnym 2021/2022.

Anastazja Janik – uczennica ze średnią ocen 5,92. Jest tegorocznym stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jej główne zainteresowania naukowe to głównie matematyka, chemia i biologia. A jej wielką pasją jest jazda konna Anastazja uprawia trekking górski oraz jazdę na snowboardzie i nartach.

Mata Pawlak – uczennica ze średnią ocen 5,85, wszechstronnie uzdolniona , a jej pasją jest lotnictwo. Planuje podjąć studia na kierunku lotnictwo i kosmonautyka. Bierze udział w konkursach jęz. angielskiego będąc laureatką I miejsca w Powiatowym Konkursie Tłumaczeniowym. Interesuje się również tańcem oraz rysunkiem.

Błażej Kwiatkowski – uczeń (absolwent) ze średnią 5,78. Błażej jest uczniem wszechstronnie uzdolnionym o zainteresowaniach naukowych. W roku szkolnym 2021/2022 był stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Swój czas wolny wykorzystuje na realizację swojej wielkiej pasji jaką są klocki lego startując z sukcesami w konkursach ogólnopolskich.

II Liceum Ogólnokształcące

Oliwia Klar – osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Idealnie łączy obowiązki szkolne z zajęciami sportowymi. Uczęszcza na treningi lekkoatletyczne w Klubie Sportowym STAL LA. Osiąga wysokie wyniki sportowe na tle Wielkopolski, Makroregionu i Polski. Jest złotą medalistką Mistrzostw Polski w sztafecie 4x100m (Włocławek), złotą medalistką halowych Mistrzostw Polski w biegu na 200 m (Rzeszów), brązową medalistką halowych Mistrzostw Polski w sztafecie 4x 400m(Rzeszów), złotą medalistką Mistrzostw Polski LZS w sztafecie 4x100m ( Białystok), brązową medalistką Mistrzostw Polski LZS w biegu na 100m ( Białystok), brązową medalistką Mistrzostw Polski LZS w biegu na 200m ( Białystok).

Weronika Pajek – dała się poznać jako osoba koleżeńska i pomocna. Czynnie uczestniczy w zajęciach szkolnych, chłonie wiedzę i potrafi ją wykorzystać, czego owocem jest wysoka średnia na koniec roku szkolnego. Chętnie bierze udział w konkursach i olimpiadach, których tematyka jest zróżnicowana (od matematycznych po literackie). Jej pasją jest sport; reprezentowała szkołę w biegach sztafetowych. Jest wrażliwa na potrzeby innych, dlatego chętnie angażuje się w akcje szkolnego wolontariatu i pomaga potrzebującym. Swoją postawą i wysoką kulturą osobistą, dba o dobre imię szkoły. Promuje ją wśród uczniów szkół podstawowych poprzez współorganizowanie dla nich warsztatów biologiczno-chemicznych.

Wiktoria Pajek – Nauka to jej pasja. Zawsze przygotowana do zajęć, bierze w nich aktywny udział, co zaowocowało wysoką średnią na koniec roku szkolnego. Swoją wiedzę poszerza, biorąc udział w wielu konkursach i olimpiadach o zróżnicowanej tematyce ( matematyka, promocja zdrowia, literatura ). Uwielbia sport: reprezentuje szkołę w biegach sztafetowych.

Jest osobą o wysokiej kulturze osobistej i dużej wrażliwości. Z chęcią angażuje się w akcje szkolnego wolontariatu pomagając potrzebującym. Szanuje i rozwija tradycje szkoły. Poprzez zaangażowanie w prowadzeniu warsztatów, promuje szkołę wśród uczniów szkół podstawowych. Zawsze wywiązuje się z powierzanych jej obowiązków.

Łukasz Piec – to uczeń wszechstronnie uzdolniony. Naukę realizuje w klasie o profilu humanistycznym. Bardzo dobrze opanował język niemiecki. Osiąga bardzo dobre wyniki w ogólnopolskich oraz wojewódzkich konkursach języka niemieckiego: Deutschfreund oraz Sprachdoktor. W obu konkursach uplasował się wśród dwudziestu najlepszych uczniów w Wielkopolsce. Z ogromną pasją zaangażował się w sekcji języka niemieckiego w szkolne obchody Dnia Języków Obcych. Łukasza cechuje umiejętność szukania nietypowych skojarzeń, twórczość w działaniu i myśleniu, łatwość w uzasadnianiu problemów, samodzielność w zdobywaniu wiedzy. Jego szczególna wrażliwość widoczna jest w pisanych przez niego wierszach. Pasją są książki, filmy oraz historia. Jego otwartość i wyczulenie na potrzeby innych pozwala mu angażować się w wiele akcji niesienia pomocy, wolontariat oraz działania wspierające, obywatelskie i projekty edukacyjne. Sport jest jedną z pasji Łukasza, a szczególnie jazda na rowerze i gra w piłkę nożną.

III Liceum Ogólnokształcące

Zuzanna Andrzejak – Osiąga bardzo wysokie wyniki ze wszystkich przedmiotów, ale szczególnie interesuje się naukami ścisłymi, głównie matematyką, informatyką oraz kosmonautyką. W ramach akcji amerykańskiego NASA „Send Your Name to Mars” była jedną z osób, których dane poleciały w łaziku Perseverance na Marsa. Bierze aktywny udział w życiu klasy i szkoły – indywidualnie lub jako członek zespołu klasowego uczestniczy w akcjach charytatywnych, projektach i konkursach organizowanych przez szkołę, Zuzanna, ze swoimi zainteresowaniami i zdolnościami, ma wielkie szanse stać się w przyszłości świetnym inżynierem w dziedzinie informatyki algorytmicznej.

Jan Potaśniczak – jest sumienną, pracowitą i bardzo skromną osobą, odnoszącą bardzo dobre wyniki w nauce, a jednocześnie jest wielkim pasjonatem geografii.. Największym osiągnięciem Jana w roku szkolnym 2021/22 jest uzyskanie tytułu Laureata V Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej. Zajął 3 miejsce w Polsce i otrzymał indeks na wybrane 4 kierunki studiów na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W tym roku szkolnym Jan został również Finalistą Etapu Okręgowego XLVIII Olimpiady Geograficznej w Poznaniu. Jego praca została zakwalifikowana do weryfikacji przez Komitet Główny Olimpiady Geograficznej w Warszawie.

Natalia Śrama – trenuje badminton, jest zawodniczką klubu sportowego OTB Lotka Ostrów Wielkopolski. W roku szkolnym 2021/2022 Natalia startowała w wielu turniejach, zajmując czołowe lokaty. Do największych z nich należą złote medale w grze singlowej i mieszanej w Krajowym Turnieju Juniorów Młodszych o Puchar MACED w Polanowie oraz grze deblowej w Krajowym Turnieju Młodzików Młodszych, Młodzików oraz Juniorów Młodszych w Luboniu. Natalia również aktywnie angażuje się w pomoc potrzebującym – podczas Otwartych Mistrzostw Puszczykowa – Solidarni z Ukrainą zdobyła I miejsce w grze singlowej i I miejsce w grze mieszanej. Mimo dużego zaangażowania w treningi, w zawody Natalia odnosi bardzo dobre wyniki w nauce. Jej talent i wytrwałość mogą zaowocować w przyszłości wielkimi sukcesami sportowymi.

Gabriela Krakowska – uczennica choć wybrała profil biologiczno-chemiczny, jest niewątpliwie duszą artystyczną. Od dawna interesuje się poezją zdobywając liczne wysokie miejsca w wojewódzkich, powiatowych jak i ogólnopolskich konkursach. W roku szkolnym 2021/2022 otrzymała m.in. nagrodę za najlepsze wiersze w 11. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-plastycznego „Bazgroł” oraz zajęła III miejsce w IX edycji Powiatowego Konkursu ,,Poetycka Wiosna”. Jest członkinią Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP, może się pochwalić brązową odznaką Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz zajęciem II miejsca w Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. Gabriela znajduje także czas na pracę charytatywną.

Karol Błaszczak – bardzo dobre wyniki w nauce łączy z treningami w KS Stal LA Ostrów Wielkopolski i udziałem w licznych zawodach lekkoatletycznych. Jego czołowe osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2021/2022 to min. I miejsca w sztafetach 4x400m i 4×100 na mistrzostwach Wielkopolski oraz VI miejsce w biegu na 60 m w Halowych Mistrzostwach Polski Rzeszów U18 i VI miejsce w sztafecie 4×100 na Mistrzostwach Polski seniorów. Talent i determinacja Karola mogą zaprocentować wielkimi sukcesami sportowymi. Może zostanie reprezentantem Polski, a może nawet olimpijczykiem.

IV Liceum Ogólnokształcące

Kinga Nadolska – uczennica klasy o profilu medycznym zdobywa wysokie wyniki w nauce; jest aktywna i zaangażowana w życie klasy i szkoły. Podejmuje liczne inicjatywy na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej. Bierze udział w akcjach w ramach wolontariatu. Wspiera samorząd klasowy i uczniowski swoimi pomysłami. Odznacza się wysoką kulturą osobistą. Była aktywną realizatorką projektu „Co nam w duszy gra” w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii. Z jej inicjatywy odbył się charytatywny koncert, z którego środki przeznaczone były na budowę Centrum Psychiatrii Dziecięcej Fundacji TVN. Kinga bierze aktywny udział w promocji szkoły, uczestniczy w spotkaniach z młodzieżą, prowadzi szkolny Instagram. To dziewczyna o ogromnym sercu i pasji do pomagania innym.

Gabriela Kempińska – uczennica klasy o profilu językowym, bierze udział i osiąga sukcesy w konkursach językowych. Aktywnie angażuje się w życie klasy i szkoły pełniąc funkcję przewodniczącą klasy i skarbnika w samorządzie uczniowskim. Wielokrotnie reprezentowała szkołę podczas prowadzenia warsztatów językowych dla młodzieży klas 8 szkół podstawowych.

Bartosz Osiński – Jest niezwykle pracowitym uczniem, zawsze pomocny, koleżeński i wytrwały w postanowieniach . Wyróżnia go empatyczna postawa wobec innych ludzi i ich potrzeb. Języki obce angielski i hiszpański to jego pasja doskonali je podczas podróży i konkursów. Bartek jako uczeń klasy o profilu językowym, bierze udział w licznych konkursach, promując naukę języków obcych. Jednym z nich jest zajęcie III miejsca w II Angielskim Dyktandzie Językowym, organizowanym przez Zakład Filologii Angielskiej w WPAUAM w Kaliszu

Dominika Dymowska- Jest zdolną, ambitną uczennicą, cechująca się wysoką kulturą osobistą. Jako uczennica klasy o profilu językowym reprezentuje IVLO w konkursach językowych, nieustannie pogłębiając swoją wiedzę lingwistyczną. Język angielski, niemiecki oraz hiszpański to jej pasja. Dominika jest osobą skromną, koleżeńską, wrażliwą, otwartą na potrzeby drugiego człowieka, aktywnie działa w Szkolnym Kole Wolontariatu.

Zespół Szkół Ekonomicznych

Joanna Kusch – jest uczennicą klasy w zawodzie technik logistyk, uzyskała na koniec roku średnią ocen 6,00 Uczennica samodzielnie poszerza swoją wiedzę rozwijając swoje pasje i uzdolnienia. Joanna jest uczennicą ambitną i zawsze chętnie podejmuje się różnych zadań. Jej największym sukcesem było zdobycie tytułu laureata w etapie centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej.

Kacper Wiczyński – jest uczniem klasy w zawodzie technik logistyk, uzyskał na koniec roku średnią ocen 5,80. Reprezentował szkolę w III Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego, w IX Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej, Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. Przez cały rok pełnił funkcję Sekretarza SU działając aktywnie w ramach tego organu, a dodatkowo w I semestrze był redaktorem naczelnym szkolnej gazetki Feniks. Kacper szanuje i rozwija tradycje Szkoły, aktywnie uczestnicząc w życiu artystycznym Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego poprzez udział w imprezach i uroczystościach szkolnych.

Maja Franzke – ukończyła klasę III w zawodzie technik logistyk ze średnią 5,75. Maja to uczennica ambitna i chętnie podejmuje się różnych działań. Trudna droga do upragnionego celu jej nie przeraża, a jedynie motywuje do ciężkiej pracy. Szybko chłonie wiedzę, traktując ją jako klucz do dalszego rozwoju. Najchętniej uczy się przedmiotów zawodowych, ponieważ kierunek, który wybrała jest tym, co chciałaby robić w przyszłości.

Izabela Kurek – uczennica klasy o profilu prawno-policyjnym. Na koniec roku szkolnego uzyskała średnią 5, 64. Ponadto wykazała się 100-procentową frekwencją na zajęciach szkolnych. Przykładnie spełniała wszystkie obowiązki szkolne, wykazywała wysoką kulturę osobistą w szkole i poza nią. Wiedza uczennicy wykraczała poza zakres materiału programowego, co wynikało z jej samodzielnych poszukiwań i przemyśleń. Uczennica uzyskała wyróżnienie w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, brała udział w etapie centralnym Konkursu rachunkowości „Akademia Księgowego” oraz brała udział w etapie wojewódzkim Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości. Izabela wykazywała szczególne uzdolnienia humanistyczne, recytatorskie i ekonomiczne.

Marek Jankowski – jego pasją jest bieganie, w minionym roku szkolnym uczestniczył w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych w Tomaszowie Lubelskim. Uczestniczył również w Mistrzostwach Wielkopolski w Pile, gdzie zajął I miejsce na dystansie 1500 m w kategorii U 20 oraz III miejsce w sztafecie 4 x 100 m w kategorii U20. Na Mistrzostwach Polski LZS w Białymstoku zajął 6 miejsce w biegu na 2000 m z przeszkodami U20 oraz 12 miejsce w biegu na 800 m U20. Na Mistrzostwach Wielkopolski w biegu na 2000 m z przeszkodami U20 zajął II miejsce. Marek jest doskonale znany w środowisku ostrowskich biegaczy. W 58 Biegu Republiki Ostrowskiej na dystansie 10 000 m zajął III miejsce w kategorii mężczyzn do 19 lat. W 8 Zimowej Zadyszce zajął I miejsce na dystansie 5 000 m. Wygrał również na tym dystansie biegi charytatywne; „Pobiegnij z WOŚP w Ostrowie i Policz się z Cukrzycą” oraz „Biegnij z nami dla Ukrainy”. W 56 Crossie Ostrzeszowskim zajął 6 miejsce w kategorii open oraz 2 w kategorii U25, a w ostatnim Ostrowskim Biegu Biznesu reprezentował naszą szkołę wygrywając bieg z dużą przewagą nad kolejnymi zawodnikami.

Weronika Polak – jest reprezentantką klubu piłkarskiego Warta Poznań. Uczennica dostała powołanie na zgrupowanie selekcyjne Kadry Polski u-17 (do lat 17), które odbywało się w dniach 06 – 08 czerwca 2022 r.

Weronika wraz ze swoim klubem zdobyła Wicemistrzostwo Polski w Centralnej Lidze Juniorek U-17. W ubiegłym roku zdobyła Wicemistrzostwo Polski z Kadrą Wielkopolski U-15. Jest również współautorką awansu Warty Poznań do III Ligi seniorskiej.

Zespół Szkół Usługowych

Bartosz Kołodziej – cechuje go skromność, rzetelność i wysoka kultura osobista. Z dużym zaangażowaniem wykonuje powierzone mu zadania. Potrafi świetnie pracować w zespole. Wykazuje cechy przykładnego wolontariusza: duża empatia, otwartość, odwaga. Inicjuje i propaguje działania w ramach wolontariatu szkolnego i lokalnego. Wykazuje wzorową postawę poprzez czynne uczestnictwo w pracach na rzecz pomocy osobom poszkodowanym, także objętych konfliktem zbrojnym w Ukrainie, angażując się w cykliczne prace wolontariuszy w Kinie Komeda. Ponadto jest chorążym szkolnego pocztu sztandarowego. Swoją postawą zyskuje uznanie dorosłych i rówieśników.Zawód technika reklamy, w którym się kształci traktuje z ogromną pasją. Wykazuje duży talent i umiejętności zawodowe co odzwierciedlają jego oceny.

Mateusz Cieszyński – jest ambitnym, pracowitym i sumiennym uczniem, aktywnie działa w Samorządzie Uczniowskim pełniąc w nim rolę przewodniczącego. Wykazał wzorową postawę, poprzez czynne uczestnictwo w pracach na rzecz pomocy osobom poszkodowanym konfliktem zbrojnym w Ukrainie, angażując się w cykliczne prace w Kinie Komeda.Zawód technik przemysłu mody, w którym się kształci traktuje z ogromną pasją. Mateusz wykazuje duży talent i umiejętności zawodowe co udowodnił projektując i wykonując kolekcję odzieży „Niechaj wszystko sztuką będzie” zaprezentowaną na IV Ogólnopolskim Konkursie Dla Młodych Projektantów i Krawców “Szmaragdowy Guzik” w Lesznie. Tematem przewodnim Konkursu była: „Pamięć rzeczy, czyli cyrkulacja i personalizacja w modzie”. Mateusz choć był jednym z najmłodszych uczestników otrzymał wyróżnienie za „Wyjątkowe wyczucie współczesnej mody”. Wybrany model z kolekcji stworzony został z materiałów z tak zwanej „drugiej ręki” w myśl koncepcji zero waste i wykonany z najwyższą dbałością o szczegóły.

Aleksandra Kaczmarek – kształci się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Aleksandra jest osobą sumienną i pracowitą. Cechuje ją skromność, rzetelność i wysoka kultura osobista. Chętnie angażuje się w działania na rzecz klasy i szkoły. Aktywnie działa w Samorządzie Klasowym oraz Samorządzie Uczniowskim. W mijającym roku szkolnym Aleksandra wzięła udział w IX edycji regionalnego konkursu wiedzy o prawie pracy i BHP dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Bezpiecznie od startu”, który odbył się w Poznaniu.

Jakub Komorniczak – Jakub jest zawsze punktualny i zdyscyplinowany, wzorowo wypełnia powierzone obowiązki. Wyjątkowe uzdolnienia i zainteresowania rozwija, reprezentując szkołę w konkursach i olimpiadach, m.in. zdobył I miejsce w szkolnym konkursie “Chrześcijańskie podejście do świata przyrody na podstawie wybranych wypowiedzi papieży”. Brał udział w Ogólnopolskim Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej, Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej.Jakub bardzo aktywnie uczestniczy w pracach na rzecz szkoły, klasy, miasta i środowiska. Angażuje się w przygotowania licznych imprez i uroczystości szkolnych, zwłaszcza ich oprawy multimedialnej. Prowadził Powiatowy Konkurs Poetycka Wiosna, promował czytanie w szkolnych mediach społecznościowych z okazji Światowego Dnia Książki.

Zespół Szkół Budowlano -Energetycznych

Aleksandra Bartnik – Aleksandra jest uczennicą o wyjątkowych, wszechstronnych zdolnościach. Z przedmiotów zawodowych i technicznych osiąga celujące wyniki. Już dwukrotnie otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów (2020/2021 i 2021/2022). Brała udział w olimpiadach przedmiotowych. Uczennica bardzo chętnie i sprawnie działa w samorządzie klasowym, ma zdolności organizacyjne. Z własnej inicjatywy udzielała systematycznej bądź doraźnej pomocy koleżeńskiej. Wywiera pozytywny, integrujący i motywujący wpływ na swoją klasę, cieszy się dużym autorytetem. Wielokrotnie uczestniczyła w akcjach charytatywnych.

Martyna Kozłowska – Martyna jest uczennicą o wyjątkowych zdolnościach. Jej osiągnięcia związane są z przedmiotami ścisłymi i zawodowymi, z których zdobywa najwyższe – celujące wyniki. Jako uczennica trzeciej klasy technikum reprezentowała szkołę w Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Martyna współpracuje z firmą Geodezja Próchnik Kalisz oraz reprezentuje uczniów kierunku technik geodeta na Uniwersytecie Przyrodniczym, aktywnie uczestnicząc w kole naukowym geodetów. Chętnie bierze udział w różnych kursach i projektach organizowanych dla uczniów ZSB-E. Martyna cieszy się zaufaniem i sympatią koleżanek i kolegów. Uczennica angażuje się w akcje charytatywne. Jest wolontariuszem w Ostrowskim Stowarzyszeniu Miłośników Zwierząt i koordynatorem misji Karma dla Schroniska w ramach projektu emp@tyczna klasa.

Marta Stasiak – Marta reprezentuje klasę o kierunku technik architektury krajobrazu. Jest uczennicą wybitnie uzdolnioną nie tylko z przedmiotów ogólnokształcących, ale również zawodowych, z których uzyskała najwyższe oceny.Nauka sprawia jej przyjemność, swoją pasję i zainteresowania realizuje na zajęciach z przedmiotów zawodowych. Marta. Cieszy się zaufaniem i sympatią rówieśników, wielokrotnie angażowała się w koleżeńską pomoc. Z niezwykłą rzetelnością wypełnia powierzone jej zadania. Zawsze uczestniczy we wszystkich działaniach klasy i szkoły. Chętnie udziela się w akcjach charytatywne.

Patryk Wyraz – Patryk jest uczniem, którego wyróżnia niezwykła dociekliwość i zaangażowanie w zdobywanie wiedzy. Uczeń cieszy się zaufaniem i sympatią koleżanek i kolegów. Na uwagę zasługują jego sumienność i obowiązkowość oraz wysoka kultura osobista. Patryk wzorowo i odpowiedzialnie wypełnia wszystkie obowiązki szkolne. Samodzielnie rozwija swoje zainteresowania i uzdolnienia. Systematycznie wzbogaca swoją wiedzę z przedmiotów zawodowych, z których w pierwszym roku nauki uzyskał wybitne wyniki.

Wiktoria Wojciechowska – Wiktoria jest osobą zdecydowaną w swoich działaniach, o czym mogą świadczyć jej sukcesy na arenie sportowej i godzenie wymagających treningów i częstych wyjazdów z nauką. Przygoda ze sportami kontaktowymi, a w szczególności z kickboxingiem, rozpoczęła się trzy lata temu. Od tej pory pod okiem trenera pana Tomasza Sroki, reprezentując barwy swojego klubu Center Team Odolanów, udało się jej zdobyć wysokie miejsca na szczeblach wojewódzkich i ogólnopolskich, m.in.: 3-cie miejsce w Mistrzostwach Polski Kickboxing Full Contact, 1-sze miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Kickboxingu, 1-sze miejsce w walkach o Puchar Kaszub w Kickboxingu, 1-sze miejsce w Warszawskiej Grandzie K-1. Wiktoria jest pewna, że dzięki przestrzeganiu zasad, jakimi kieruje się w życiu, uda jej się pogodzić pasje sportowe z wyzwaniami, jakie stawia klasa maturalna.

Zespół Szkół Transportowo – Elektrycznych CKU

Jakub Paduch jest uczniem czwartej klasy na kierunku technik elektryk. Jest osobą pracowitą i wszechstronnie uzdolnioną- osiąga bardzo dobre wyniki zarówno z przedmiotów zawodowych, jak i ogólnokształcących. Od pierwszej klasy pozostaje w czołówce uczniów z najwyższą średnią w ZSt-E. W ostatnich dwóch latach osiągnął nie tylko najlepsze wyniki w klasie, ale także najlepsze wśród uczniów technikum. Średnia ocen ucznia za rok szkolny 2021/2022 to 5, 38.Uczeń w roku szkolnym 2021/ 2022 poszerzał swoją wiedzę zawodową przez staż zawodowy oraz praktyki w zakładzie pracy: Elektro ICE INSTAL w Uciechowie. Na co dzień chętnie podnosi swoje kompetencje, sięgając po literaturę zawodową polecaną przez nauczycieli. Jakub dba o wszechstronny rozwój, uprawiając w czasie wolnym rekreacyjnie różne dziedziny sportu. Są to piłka nożna (był zawodnikiem MLKS Odolanovia Odolanów), kolarstwo turystyczne oraz od roku, ćwiczenia siłowe.

Dawid Pawlak jest uczniem czwartej klasy na kierunku- chłodnictwo i klimatyzacja. Jest zadowolony z kierunku kształcenia i osiąga bardzo dobre wyniki z wszystkich przedmiotów. Jednocześnie z powodzeniem uprawia sport jako zawodnik Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia Ostrów Wielkopolski w kategorii juniorów. Uczeń systematycznie poszerza swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. W tym roku szkolnym uczestniczył w kursach: „F-gazowy dla personelu dokonującego napraw, konserwacji lub serwisowania, odzysku, likwidacji i kontroli szczelności w stacjonarnych urządzeniach chłodniczych”, „Napełnianie zbiorników przenośnych butli z gazem fluorowanym”, „Napełnianie urządzeń chłodniczych czynnikiem CO2”, „Naprawa, konserwacja i kontrola szczelności klimatyzacji w pojazdach”. Ponadto, jako zawodnik klubu sportowego, brał udział w zawodach sportowych: Mistrz Wielkopolski w XXIII Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej oraz w Mistrzostwach Polski Juniorów.

Dawid Nawrot jest uczniem czwartej klasy w zawodzie technik elektryk. Jest osobą ambitną, wytrwałą i sumienną. Bardzo poważnie traktuje swoje obowiązki: od pierwszej klasy jest w czołówce uczniów z najlepszymi wynikami w ZST-E, a w ubiegłym roku szkolnym uzyskał średnią ocen 5,75. Jednak najważniejszą jego cechą jako ucznia technikum są zainteresowania techniczne i aktywność na polu zawodowym. Uczeń chętnie uczestniczy w szkoleniach podnoszących kompetencje zawodowe, np. w ubiegłym roku szkolnym zdobył kwalifikacje SEP uprawniające do zajmowania się eksploatacją oraz dozorem urządzeń instalacji i sieci w zakresie obsługi, konserwacji, remontów i montażu. Uczeń nieustannie podnosi swoje kompetencje, sięgając samodzielnie po literaturę zawodową polecaną przez nauczycieli. Obiektem jego zainteresowań są instalacje elektryczne i szafy sterownicze, nad którymi pracował hobbystycznie w czasie wolnym od nauki. W przyszłości chciałby podjąć studia politechniczne na wydziale elektrotechniki.

Bartosz Masłowski jest uczniem czwartej klasy w zawodzie technik pojazdów samochodowych. Wyróżnia się spośród rówieśników wszechstronnymi uzdolnieniami i pracowitością z większości nauczanych przedmiotów uzyskuje oceny celujące. Od pierwszej klasy technikum jest uczniem, który osiąga najwyższe średnie w nauce w szkole, a średnia 6,0, jaką osiągnął w ostatnich dwóch latach, jest najwyższą w historii placówki. Uczeń dba o rozwój intelektualny i kulturalny, aktywie uczestnicząc w życiu szkoły. W roku szkolnym 2021/2022 wziął udział w Olimpiadzie Techniki Samochodowej, Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej i Akademii Młodego Mechanika. Ponadto zdobył I miejsce w następujących konkursach: „Wiedza i praktyka idą w parze”, Szkolny Konkurs Matematyczny, Konkurs historyczno- geograficzny „Mała ojczyzna. Był też laureatem konkursu bibliotecznego „Czy znasz ten cytat?”. Bartosz Masłowski interesuje się szczególnie tematyką transportu samochodowego, w czasie wolnym poszerzając systematycznie wiedzę z tego zakresu. Dba także o zdrowie fizyczne, dla własnej satysfakcji uprawiając kolarstwo.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych CKU

Alicja Zielezińska – uczennica klasy drugiej Liceum, jest pilna i systematyczna. Alicja chętnie rozwija swoje wszechstronne zainteresowania uczestnicząc w licznych konkursach: literackich, poetyckich, językowych jak i sportowych; Alicja jest laureatką trzeciego miejsca w III Powiatowym Konkursie Literackim „Zmowa Słowa” oraz trzeciego miejsca w konkursie organizowanym z okazji Święta Niepodległości na szczeblu szkolnym. Do osiągnięć Alicji można również zaliczyć zajęcie drugiego miejsca w rozgrywkach grupowych w ramach Ligi Przedmiotowej z języka angielskiego jak i trzeciego miejsca w zawodach sportowych – Sztafeta 4 x 100 m. W dorobku Alicji znaleźć można liczne wyróżnienia otrzymane w konkursach poetyckich m.in. „Walentynki w wierszu” oraz „Wiosna”.

Jakub Dziuba jest uczniem trzeciej klasy Liceum zarządzania kryzysowego. Jakub jest uczniem bardzo pilnym i obowiązkowym. Oprócz nauki pasjonuje się językiem angielskim. W tym roku szkolnym wziął udział w konkursie translatorskim organizowanym przez UAM w Poznaniu: XVI edycja Konkursu Literackiego o nagrodę FanFila. Jakub pogłębia swoją wiedzę z zakresu lingwistyki stosowanej, dzięki temu poszerza swoje wiadomości nie tylko z zakresu języka angielskiego, ale również polskiego. Prócz zainteresowań lingwistycznych, fascynuje go również technologia komputerowa i programowanie. W swoich działaniach często szuka sposobu na powiązanie tych dwóch dziedzin. Jakub jako uczeń jest bardzo samodzielny i ambitny. Nie oczekuje prowadzenia za rękę – sam podejmuje inicjatywy pozwalające lepiej opanować język tak jemu, jak i jego kolegom i koleżankom z klasy.

Julita Adamska – Julita jest uczennicą Technikum Weterynarii. Posiada wybitne zdolności z przedmiotów zawodowych, które pozwalają jej rozwijać pasję, którą są zwierzęta, opieka nad nimi i pielęgnacja. Dała się poznać w szkole jako osoba wrażliwa, empatyczna i zawsze pomocna. Wzorową postawą i pracowitością daje przykład także wychowankom internatu bo od pierwszej klasy udziela się w radzie mieszkańców internatu. Inicjuje pomoc koleżeńską oraz organizuje spotkania i zabawy integracyjna dla dzieci z Domu Polsko-Ukraińskiego. Swoją przyszłość wiąże z weterynarią.

Natalia Warga – Uczennica klasy drugiej Liceum zarządzania kryzysowego. Osiąga celujące i bardzo dobre wyniki w nauce, aktywnie i bezinteresownie pracuje na rzecz klasy i szkoły. Uczennica angażuje się w liczne wyjazdy promujące szkołę w środowisku lokalnym i chętnie promuje ideę klas mundurowych wśród rówieśników. Natalia chętnie bierze udział w konkursach i olimpiadach m.in. w Ogólnopolskim Konkursie „Fox” z języka angielskiego oraz Olimpiadzie matematycznej. Chętnie angażuje się w przygotowania imprez i uroczystości szkolnych. Natalia jest pilna i systematyczna, zawsze służy pomocą kolegom i koleżankom,

Oliwier Banasiak – Uczeń drugiej klasy Liceum Wojskowego. Oliwier dba o honor i dobre imię szkoły. Jego postawa w szkole może być wzorem do naśladowania dla rówieśników. Oliwier chętnie rozwija swoje pasje i zainteresowania uczestnicząc w licznych konkursach i zawodach sportowych. Oliwier jest zdobywcą złotego medalu na Mistrzostwach Polski 2020 Duko Brazilian Jiu Jitsu w kategorii No Gi oraz srebrnego medalu w kategorii Junior Młodszy Gi (kategoria wagowa – 61 kg) – Mistrzostwa Polski 2020. Najnowszym osiągnięciem sportowym Oliwiera jest brązowy medal z zimowych zawodów Winter Open 2021 Gi & No Gi Jiu Jitsu w kategorii Gi, Młodszy Junior (kategoria wagowa 69 kg).

Zespół Szkół Technicznych

Marika Wegner – od 3 lat uczy się grafiki, gdzie ukończyła z wyróżnieniem każdy rok nauki. To osoba bardzo zmotywowana i zdeterminowana do osiągnięcia sukcesu, która pracuje nawet więcej niż wymaga tego szkolny program nauczania i szybko przyswaja każdy nowy materiał. Jest osobą pracowitą, która zawsze terminowo wywiązuje się z wyznaczonych celów. Jest również dobrym graczem zespołowym i lubi pracować z innymi ludźmi, przy tym zawsze przyjazna i pomocna dla innych członków zespołu. Marika jest odważna, otwarta na nowe wyzwania i bardzo dobrze odnajduje się w nowych sytuacjach. Brała udział w konkursach z przedsiębiorczości i w projektach z grafiki co dowodzi o jej ambicji i ciągłej pracy nad sobą. Ma umiejętność pracy pod presją czasu i dobrze radzi sobie w sytuacjach stresowych, gdzie trzeba działać szybko i spokojnie.

Tomasz Kułton – jest uczniem trzeciej klasy informatycznej. W roku szkolnym 2021/2022 osiągnął znakomite wyniki w nauce. Wyróżnia się aktywnością i zaangażowaniem w pracę na rzecz klasy. Zawsze sumiennie wywiązuje się z powierzonych mu zadań o obowiązków. Na co dzień  interesuje się informatyką oraz ekonomią.

Szymon Kusiński, w roku szkolnym 2021/22 uzyskał najwyższą średnią spośród wszystkich uczniów ZST uzyskując wynik 5,68. Jest bardzo ambitnym i kreatywnym młodym człowiekiem, na którego pomoc można liczyć. Pełniąc funkcję przewodniczącego klasy wypełniał swoje obowiązki celująco, godnie reprezentował klasę na forum szkoły, aktywnie brał udział w konkursach szkolnych, powiatowych i ogólnopolskich. Jego empatia przekłada się na bezinteresowną pomoc koleżeńską. Jest inicjatorem wielu klasowych projektów i działań.

Maciej Siedlecki to uczeń sumienny i zdyscyplinowany, zaangażowany w rozwijanie swoich zainteresowań co skutkuje wynikami na wysokim poziomie. Jest osobą aktywnie uczestniczącą w życiu społecznym, jest przewodniczącym klasy i należy do szkolnego samorządu uczniowskiego, jest bardzo lubiany.

Bartosz Przegienda – jest uczniem w klasie informatycznej. Od ponad 10 lat trenuje Taekwn-do, ma pas mistrzowski (czarny) pierwszy dan. Odnosi ogromne sukcesy sportowe na szczeblach wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. W roku szkolnym 2021/22 został V-ce mistrzem ME w walkach w kategorii senior waga 70kg+ w Cardiff w Walii, gdzie uczestniczyło ponad 1200 zawodników z Europy.

Zespół Szkół Muzycznych

Hanna Szustkiewicz w roku szkolnym 2021/22 osiągnęła bardzo wysokie wyniki w nauce, kończąc V klasę średniej szkoły muzycznej z wyróżnieniem, uzyskując średnią ocen 5,14. Podczas końcowo rocznego, komisyjnego egzaminu promocyjnego z instrumentu głównego, otrzymała ocenę celującą, osiągając 25/25 punktów. W realizacji materiału nauczania z instrumentu głównego, znacznie wykracza poza wymogi przewidziane w programie nauczania szkoły muzycznej II st. Na instrumencie – saksofonie altowym opanowała techniki wykonawcze wykorzystywane na poziomie akademickim. Ponadto w ciągu całego roku szkolnego czynnie uczestniczyła w życiu szkoły.. Uczennica aktywnie udzielała się w szkolnym zespole kameralnym – kwartecie saksofonowym prowadzonym przez pana Piotra Lewka, realizując partię saksofonu tenorowego. Zespół zajął I miejsce uzyskując tytuł Virtuoso Performer na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym World Open Online Music Competition w Serbii (20.06.22 r.). Ponadto z kwartetem saksofonowym wielokrotnie występowała i promowała szkołę, m.in. podczas Koncertu Charytatywnego na rzecz walki z depresją wśród młodzieży oraz 35 Turnieju Pianistów Stypendystów Zagranicznych w Pałacu Myśliwskim w Antoninie. W przeszłości była laureatką kilku konkursów na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym (m.in. I miejsce na World Open Music Competition – saksofon solo – 2021 r.).

Natalia Zakrzewska w roku szkolnym 2021/22 osiągnęła bardzo wysokie wyniki w nauce, kończąc V klasę średniej szkoły muzycznej z wyróżnieniem, uzyskując średnią ocen 5,0. Ponadto w ciągu całego roku szkolnego czynnie uczestniczyła w życiu szkoły, organizowanych koncertach i warsztatach artystycznych. Angażowała się w występy szkolnej orkiestry dętej, odbywających się na terenie szkoły i poza nią, często w ramach promocji ZSM. Z powodzeniem realizowała partie saksofonu na wszystkich odmianach tego instrumentu. Uczennica aktywnie udzielała się w szkolnym zespole kameralnym – kwartecie saksofonowym prowadzonym przez pana Piotra Lewka, realizując wiodącą – solistyczną partię saksofonu sopranowego. Zespół zajął I miejsce uzyskując tytuł Virtuoso Performer na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym World Open Online Music Competition w Serbii (20.06.22 r.). Ponadto z kwartetem saksofonowym wielokrotnie występowała i promowała szkołę, m.in. podczas Koncertu Charytatywnego na rzecz walki z depresją wśród młodzieży oraz 35 Turnieju Pianistów Stypendystów Zagranicznych w Pałacu Myśliwskim w Antoninie.

Młodzieżowy Dom Kultury

Oliwia Łukomska śpiewa 6 lat w Studiu Wokalnym „Art Musica” działającym w MDK, prowadzonym od 2021 roku przez Jacka Kasznickiego. Oliwia to bardzo utalentowana wokalistka, która wyróżnia się wielką pracowitością i kulturą muzyczną. Pomimo młodego wieku jest bardzo dojrzała muzycznie, potrafi mierzyć się z repertuarem przeznaczonym dla ,,wielkich gwiazd estrady”. Najbardziej odnajduje się w repertuarze piosenek musicalowych. Chętnie bierze udział w konkursach i festiwalach ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Wielokrotnie reprezentowała Polskę na festiwalach zagranicznych. Zdobywała najwyższe laury na międzynarodowych festiwalach we Włoszech, na Festiwalu Sztuki Muzycznej Orfeo in ITALIA, na Festiwalu Singer’s Festival-Euro Stars na Malcie, na Festiwalu „Fazisi & Fazi w Gruzji i wielu innych. W 2018 roku otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta jako „Młody Talent Roku”. Ostatnie osiągnięcia Oliwii to wyróżnienie na III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Wokalarium 2022” w Kielcach, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „Wielkopolski Bells 2022” w Ostrowie Wielkopolskim, I miejsce zdobyła na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2022” w Suwałkach.

Gabriela Grzyb od 6 roku życia śpiewa w Studio wokalnym Art Musica w MDK, od 2021 roku pod kierunkiem Jacka Kasznickiego.. Pełna pasji do muzyki i śpiewu, perfekcyjna w swoich wykonaniach, dojrzała wokalnie, prezentująca niesamowicie wysoki poziom. Wielokrotnie reprezentowała Polskę na festiwalach zagranicznych. Zdobywała najwyższe laury na międzynarodowych festiwalach we Włoszech, na Festiwalu Sztuki Muzycznej Orfeo in ITALIA, na Festiwalu Singer’s Festival-Euro Stars na Malcie, na Festiwalu „Fazisi & Fazi w Gruzji i wielu innych. Ostatnie osiągnięcia Gabrysi to II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „Wielkopolski Bells 2022” w Ostrowie Wielkopolskim oraz II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu piosenki i tańca „Muszelki Wigier 2022” w Suwałkach.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments