Wręczono stypendia Starosty Ostrowskiego dla wybitnych uczniów szkół Powiatu Ostrowskiego

0

W dniu 30 września 2021 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyło się wręczenie Stypendiów Starosty Ostrowskiego, którym patronuje ks. Jan Kompałła.

Pierwsze stypendia wręczone zostały w 2012 roku i były jednym z przedsięwzięć obchodzonego jubileuszu 125-lecia Powiatu Ostrowskiego.

– Po raz dziesiąty będą miał przyjemność wręczyć stypendia im. ks. Jana Kompałły tym którzy są wyjątkowi. Ich wyjątkowość nie polega na tym, że osiągają średnia 6.00 tylko że w swoich szkołach tworzą klimat, wnoszą coś nowego w różne sfery życia – mówił dzisiaj Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

Od samego początku w każdej edycji wręczanych jest zaledwie 50 stypendiów, co przy ilość ponad 6000 uczniów uczęszczających do szkół prowadzonych przez Powiat Ostrowski decyduje, że mają one charakter elitarny. Pierwsze stypendia wynosiły 1000 zł, od dwóch lat kwota ta wzrosła do 2000 zł.

Stypendia są dla władz Powiatu Ostrowskiego jedną z form inwestowania w młode pokolenie. Łącznie do tej pory na tę formę wsparcia utalentowanej młodzieży przeznaczono z powiatowego budżetu ok. 700.000 zł. Wyboru kandydatów do stypendiów dokonuje Rada Pedagogiczna. Mogą się wśród nich znaleźć uczniowie za wybitne wyniki w nauce, ale także za sukcesy na niwie sportowej, artystycznej lub innej.

W 2021 r. uroczystość odbyła się po raz dziesiąty. W tegorocznej edycji zdecydowana większość, bo aż 30. uczniów otrzymało stypendium pierwszy raz. 17 odebrało je po raz drugi, a troje było premiowanych po raz trzeci.

W całej grupie zdecydowaną większość (33) stanowiły uczennice. Wśród wszystkich aż 36. stypendystów to mieszkańcy Powiatu Ostrowskiego, 13 mieszkańcy sąsiednich powiatów. Aż 8. uczniów pochodzi z Powiatu Krotoszyńskiego. Wśród stypendystów jest jeden uczeń z północnych krańców Wielkopolski, tj. z powiatu Czarnkowsko–Trzcianeckiego. A jeden pochodzi nawet spoza Wielkopolski, z Województwa Łódzkiego.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments