Podczas uroczystości w dniu 14 listopada br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie – Jacek Bartczak, Burmistrz Gminy i Miasta Raszków wspólnie z Andrzejem Matybą Przewodniczącym Rady Gminy i Miasta Raszków uhonorowali 17 gimnazjalistów, którzy w roku szkolnym 2017/2018 uzyskali średnią ocen 5,3 i wyżej.

Burmistrz w uznaniu za osiągnięcie bardzo wysokich wyników w nauce wręczył również listy gratulacyjne oraz nagrody uczennicom Gimnazjum Zespołu Szkół im. Orła Białego w Korytach – Oliwii Frąszczak i Weronice Figaj, które mieszkają poza gminą Raszków.

Łączna wartość przyznanych stypendiów opiewa na kwotę 17 000 zł.

– Jesteście twórczy i zdolni. Gratuluję Wam tak wysokich wyników w nauce. Niech to stypendium będzie dla Was przede wszystkim powodem do satysfakcji, ale także elementem stymulującym do dalszych osiągnięć – mówił w swoim wystąpieniu Burmistrz Jacek Bartczak. – Na sukces dzisiejszych laureatów składa się praca wielu osób, dlatego słowa uznania kieruje także do nauczycieli i rodziców naszych stypendystów.

 

Lista uzdolnionych uczniów, którzy otrzymali stypendium.

Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie z/s w Pogrzybowie

1. Kacper Zimniak
2. Aleksandra Kinga Pluta
3. Kinga Andżelika Długa
4. Katarzyna Janowicz
5. Jakub Kasałka
6. Maria Rosik
7. Eliza Anna Walensa
8. Igor Banaszak

Zespół Szkół im. Orła Białego w Korytach

1. Julianna Grzesiak
2. Katarzyna Kulas
3. Zuzanna Sójka
4. Cezary Cieloch
5. Anna Kaczyńska
6. Anna Mazurek
7. Zuzanna Mrozek

Szkoła Podstawowa nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim

1. Martyna Mróz
2. Oliwia Kusy

 

Podczas uroczystości wystąpił Zespół Muzyki Dawnej „Efascinato” pod dyrekcją Łukasza Naczke, który na co dzień działa przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie, oraz uczniowie raszkowskiej podstawówki, rodzeństwo: Ewa i Paweł Obsadni.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments