Utworzenie w Powiecie Ostrowskim programu „Bezpieczny pieszy” proponują radni Bartosz Ziółkowski i Andrzej Knopiński. Wspólną interpelację przewodniczący Klubu Radnych „Przyjazny Powiat” wraz z przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego złożyli podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu Ostrowskiego.

Radni Ziółkowski i Knopiński w ramach powiatowego programu „Bezpieczny pieszy” proponują systematyczne tworzenie nowoczesnych, inteligentnych i doświetlonych przejść dla pieszych na najbardziej ruchliwych drogach powiatowych. W pierwszej kolejności w ramach pilotażowej realizacji, jeszcze w tym roku, ma zostać zmodernizowane przejście dla pieszych przy ostrowskim Szpitalu przy ul Limanowskiego.

– Głosy mieszkańców wskazują, że jest to miejsce o dużym natężeniu i intensywności ruchu pojazdów, w dodatku szczególnie uczęszczane przez osoby starsze i niepełnosprawne, korzystające ze szpitala i przychodni medycznych – wskazuje Bartosz Ziółkowski, przewodniczący Klubu Radnych „Przyjazny Powiat”.


Zdaniem wnioskodawców mając na uwadze systemowe i długofalowe podejście do bezpieczeństwa pieszych na drogach Powiatu Ostrowskiego warto docelowo opracować wieloletni plan tworzenia nowoczesnych i inteligentnych przejść dla pieszych na drogach powiatowych.

– Ta interpelacja ma wymiar historyczny, bo po raz pierwszy dwóch radnych występuje wspólnie z taką interpelacją, która ma bardzo zasadne przesłanie związane z podnoszeniem bezpieczeństwa – zauważył w odpowiedzi starosta ostrowski Paweł Rajski. – Myślę, ze ten program jest wart pochylenia się na nim i w uzgodnieniu z branżowymi służbami nastąpi określenie jego warunków. Mam już pomysł na finansowanie realizacji tego zadania, aby powstało to pierwsze powiatowe inteligentne przejście dla pieszych.

Cały powiatowy program „Bezpieczny pieszy” ma prowadzić do podniesienia bezpieczeństwa pieszych i wszystkich użytkowników ruchu na drogach Powiatu Ostrowskiego i obejmować lata 2019-2029.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments