Szpital Ostrów Wielkopolski

Od poniedziałku, 2 marca wstrzymane zostały wszystkie odwiedziny w ostrowskim szpitalu oraz planowe przyjęcia w związku z podwyższonym stanem gotowości ostrowskiej placówki.

– Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim został zaliczony do szpitali o podwyższonej gotowości, co nakłada na nas dodatkowe, określone obowiązki co jest bardzo istotne z dniem podjęcia decyzji zostały wstrzymane planowe przyjęcia na wszystkie oddziały i to powoduje, że będą pewne utrudnienia ale musimy się do nich zastosować – mówi Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Jak poinformowano nie ma przypadku stwierdzenia koronowirusa na terenie Powiatu Ostrowskiego i nic się nie dzieje na na naszym terenie, a wszystkie obostrzenia mają charakter profilaktyczny.

Decyzją Wojewody Wielkopolskiego od piątku ostrowski szpital jest w stanie podwyższonej gotowości, co wiąże się z pewnymi działaniami, które szpital profilaktycznie musiał wdrożyć, a które na ten moment głównie polegają na tym, że to co najważniejsze szeroko zakrojona praca profilaktyczna i informacyjna dla mieszkańców powiatu – mówił Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala. – Na wszystkich oddziałach szpitalnych obowiązuje również zakaz odwiedzin.

Na oddziałach zachowawczych wstrzymane zostały przyjęcie planowe. W szpitalu obowiązuje również wzmożony rygor sanitarny.

Więcej informacji w powyższym materiale wideo.