rozbita szyba Ostrów Wielkopolski
zdjęcie poglądowe

Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymany został 51-letni mężczyzna, który wybił szybę w jednym z lokali gastronomicznych. Jak się okazało był już karany za podobne przestępstwo.

W sobotni wieczór, 15 lipca, policjanci zostali wezwani do jednego z lokali gastronomicznych na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie doszło do wybicia szybę. Na miejscu interwencji policjanci zastali pracownicę lokalu oraz mężczyznę, który uszkodził szybę. Pokrzywdzony wycenił wartość uszkodzeń na kwotę 8 tysięcy złotych.

51-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, który wybił szybę był pod wyraźnym działaniem alkoholu, a w obecności policjantów nadal zachowywał się agresywnie. Policjanci używając środków przymusu bezpośredniego obezwładnili go i umieścili w radiowozie, a następnie przewieźli na ostrowską komendę.

Po wytrzeźwieniu, 51-latek został przesłuchany w charakterze podejrzanego o dokonanie uszkodzenia mienia. Jak się również okazało, mężczyzna był już karany za przestępstwo o podobnym charakterze.

Za zniszczenie lub uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. W przypadku 51-latka kara ta może być wyższa, ponieważ przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy.

Zobacz również: Nie żyje 43-latek. Postrzelił się z broni palnej

Zobacz również: Nowe wiaty przystankowe w Ostrowie. Powstaną też „zielone” przystanki
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments