Jak widać po ulicach, wybory coraz bliżej. Tym samym może dojść do zmiany w fotelu prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. W tym roku jest, aż pięciu kandydatów.

O fotel prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego podczas najbliższych wyborów ubiega się pięciu kandydatów, jednak patrząc na prowadzoną kampanię, z perspektywy zwykłego wyborcy to tak jakby tylko dwie osoby walczyły o dobry wynik. Nie jest to tylko moje zdanie, gdyż jak rozmawiam ze znajomymi to w przypadku trzech kandydatów, czyli Piotr Lepka, Marzenna Nowak, Adam Wasiela, trzeba niekiedy tłumaczyć, kto to jest.

Już nie wspomnę o programie wyborczym, bo osobiście nie wiem, co tych trzech kandydatów chciałoby w naszym Ostrowie zrobić.

Zauważalną kampanię prowadzą dotychczasowa prezydent miasta Beata Klimek oraz radny miejski Platformy Obywatelskiej Jakub Paduch. Z uwagi na zaangażowanie środków miejskich, jednak to kampania obecnej prezydent miasta jest bardziej widoczna.

Poprzez działania kampanijne, jakie podjęli, można zapoznać się z tym, co chcą w Ostrowie zmienić, poprawić lub co ma pozostać, tak jak jest. Oczywiście to kampania wyborcza i można obiecać wszystko, nawet gdy wiadomo, że dane działania nie mają sensu lub nie mają szans na realizacje.

Musimy bowiem pamiętać, że miasta nie stać bowiem na wszystko, co planują oni zrobić i należy zaznaczyć, że dotyczy to obu kandydatów. Realizacja ich programu pociągnie za sobą kolejne zadłużenie Ostrowa, a w końcu kiedyś będzie trzeba to spłacić. Moim zdaniem większe zadłużenie miasta może spowodować realizacja programu Beaty Klimek, jednak realizacja programu Jakuba Paducha też nie będzie tania.

Oczywiście wiele też zależy od tego, kto będzie miał większość w Radzie Miejskiej Ostrowa Wielopolskiego, bo wiele w tych kwestiach (realizacji programu wyborczego) zależy od niej.

Co lepiej odbierają mieszkańcy? Kto ostatecznie wygra? Przekonamy się 7 kwietnia, jednak nie spodziewałbym się drugiej tury w naszym mieście.
Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Paduch bez szans,slaby, posługuje się pustosłowiem ,
bez siły przebicia

Tylko pani Beata Klimek! Ambitny program, stabilne finanse. Niech miasto się dalej rozwija. Dość ciągłej krytyki.

Jakie stabilne finanse. Wszystko na kredyt. Problemy się zaczną jak trzeba będzie to spłacić. No ale wtedy będzie już kto inny u władzy.

Ja popieram Panią Klimek

Tylko Paduch jest w stanie zmienić Ostrów