W niedzielę, 19 stycznia w Sanktuarium Maryjnym w Skalmierzycach znów można było poczuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia. A to za sprawą zorganizowanego przez kustosza ks. Sławomira Nowaka oraz ks. Marcina Nowickiego koncertu kolęd, który wykonali znany z działalności w zespole „Pod Budą” Andrzej Sikorowski oraz jego córka Maja.

Kolędowanie to piękna tradycja, którą musimy pielęgnować z pokolenia na pokolenie. Cieszę się, że tak licznie zgromadziliśmy się dziś w naszej świątyni, aby wspólnie, jednym głosem śpiewać na chwałę Pana – przywitał zebranych proboszcz.

Muzycy wykonali nie tylko najbardziej znane kolędy takie jak „Gdy śliczna panna”, „Mizerna cicha”, „W żłobie leży” czy „Gdy się Chrystus rodzi”, ale zaprezentowali także m.in. utwory grupy „Pod Budą” oraz pastorałki autorstwa Andrzeja Sikorowskiego – „Zimowa kraina”, „Pastorałka dla córki” czy „Śniegu cieniutki opłatek”.

Z racji, iż Maja Sikorowska jest pół-Greczynką nie zabrakło utworów z tegoż kraju czy kolędy „Cicha noc” zaśpiewanej przez nią w języku greckim. Kościół wypełniony był po brzegi, a zebrani okazali się nie tylko biernymi słuchaczami, ale równie chętnie kolędowali wespół z muzykami.




ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Dariusz Smułka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments