fot: Koleje Wielkopolskie

Koleje Wielkopolskie udostępniły pasażerom wyjątkowy pociąg, wpisujący się w regionalną dumę z Powstania Wielkopolskiego. Z tego powodu przygotowano specjalną grafikę dla jednego z popularnych ELFów, nawiązującą do Powstania Wielkopolskiego.

Pociąg będzie jeździł przez cały rok po wielkopolskich torach. Na zewnętrznych ścianach pojazdu znajdują się wielkoformatowe ilustracje, przedstawiające kluczowe momenty z Powstania Wielkopolskiego. Każda scena została starannie odwzorowana, oddając ducha i atmosferę tamtych dni. Widoczne są bohaterskie czyny mieszkańców Wielkopolski oraz najważniejsze postacie tamtych dni.

– Wierzymy, że nasza inicjatywa zachęci do refleksji nad historią regionu – mówi Marek Nitkowski, Prezes Zarządu Spółki Koleje Wielkopolskie. – Pragniemy, aby podróżując naszym pojazdem, pasażerowie odkrywali nie tylko nowoczesność, ale również korzenie, które ukształtowały współczesną Wielkopolskę.

Grafiki są pełne szczegółów, aby przykuć uwagę podróżnych oraz przypominać im o ważnych wydarzeniach z historii Wielkopolski.

Zobacz również: Kolejne miejsca w naszym regionie dla dzieci i młodzieży w kryzysie zdrowia psychicznego
ŹRÓDŁOKoleje Wielkopolskie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments