zdjęcie poglądowe,. fot: pixabay.com

Wypowiedziana została umowa na dostawę gazu dla miejskich instytucji, żłobka, przedszkoli oraz szkół, które miały wspólną umowę na dostawę gazu.

O wypowiedzeniu umów poinformowała dzisiaj senator Ewa Matecka podczas briefingu prasowego na temat postępującej drożyzny oraz wzrostu opłat.

– Wszystkie instytucje takie jak żłobki, przedszkola, szkoły, instytucje kultury które miały zawarta wspólną umowę na dostawę gazu stoją przed wielkim problemem. Problem ten rzeczywiście będzie rozwiązywało miasto i miasto już rozwiązuje ten problemem. Miasto stanęło wobec koniecznością nawiązania nowej umowy z dostawca gazu, który zostanie wyłoniony w nowym, kolejnym przetargu, albowiem ten który dotychczas dostarczał gaz wypowiedział umowę – mówiła dzisiaj senator Ewa Matecka.

Podczas briefingu senator poinformowała również, że z podobnymi problemami boryka się również wiele firm w Ostrowie. W ciągu roku drastycznie wzrosły opłaty za dostarczania gazu.

– Zakład usługowy na Wolności. Jest to zakład fryzjerski. W grudniu 2020 opłata za gaz 572zł, a w grudniu 2021 opłata za gaz 1981zł. Jest to mała jednoosobowa firma – mówiła senator Ewa Matecka i jak kontynuowała. – Hurtownia przemysłowa w Ostrowie. Opłata grudzień 2020 – 7000zł, opłata za gaz w 2021 roku – 21 000zł.

Zwróciliśmy się już z pytaniami dotyczącymi wypowiedzianej umowy dla miejskich instytucji oraz podjętych działań przez miasto Ostrów. Po ich otrzymaniu opublikujemy odpowiedzi na naszym portalu.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments