W ramach Dnia Edukacji Narodowej za wybitne zasługi na rzecz oświaty 23 nauczycieli wyróżnionych zostało Nagrodami Starosty Ostrowskiego.
– To święto zawsze dla mnie jest bardzo ważne. Cieszę się, że właśnie w tym miejscu, w auli obchodzącego 180-lecie istnienia I Liceum odbywa się dzisiejsze potkanie. Zawsze poszukujemy miejsca poprzez, które chcemy podkreślić, że Państwa Praca, że Państwo jesteście dla nas ważni. Ta Aula, ta szkoła przeżywająca ważny jubileusz była takim właśnie wyborem. Miejsce, z którego wyszło tylu znamienitych ludzi i tak wiele dobrego dla młodych zawsze się tutaj czyniło i trwa to nadal. Dziękuję za wszystkie sukcesy, ale najbardziej za codzienne wychowywanie młodego pokolenia, pokolenia, które jest zagubione i często szuka wyciągniętej dłoni – powiedział Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.
Tegoroczni laureaci Nagrody Starosty Ostrowskiego przyznanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Marek Śmiłowicz – dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego
Przemysław Zimniak – dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego
Dariusz Kępiński – do maja br. po dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury
Dariusz Kaczmarek – Dyrektor Zespołu Szkół Usługowych
Rafał Paterek – Dyrektor Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych
Beata Błaszczak – wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego
Dorota Jamińska – wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych
Dariusz Główczak – wicedyrektor w Zespole Szkół Technicznych
Grzegorz Igielski – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Usługowych
Tomasz Stempniewicz – nauczyciel języka niemieckiego i angielskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych
Kamila Kidziak – Bogucka – nauczycielka biologii i chemii w Zespole Szkół Budowlano – Energetycznych
Krzysztof Stec – nauczyciel IV Liceum Ogólnokształcącego
Monika Harlak – nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych
Andrzej Majer – nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych
Karol Marszał – nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego
Paulina Nagrodzka – nauczyciel Zespołu Szkół Transportowo Elektrycznych CKU
Antoni Szczurek – nauczyciel III Liceum Ogólnokształcącego
Marcin Anioł – nauczyciel Zespołu Szkół Usługowych
Dominika Sadowska – nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych
Monika Kaczmarek – nauczyciel, pedagog i wychowawca w Bursie Szkolnej
Marcin Zieliński – nauczyciel Zespołu Szkół Ponadpodstawowych CKU w Przygodzicach
Danuta Nowak – psycholog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej
Jarosław Kocoń – nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych
Listami gratulacyjnymi uhonorowano tych z nich, którym przyznano wyjątkowe odznaczenia i nagrody.
Małgorzata Juda – Mieloch – nauczyciel III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim za otrzymanie tytułu Profesor Oświaty.
Marek Lewicki – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego i Magdalena Wojtasz – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych za otrzymanie Nagrody Ministra Edukacji.
Iwona Wendt wicedyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim za otrzymanie Medal Złoty za długoletnią służbę oraz Piotr Szczepaniak nauczyciel III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim za otrzymanie Medalu Srebrnego za długoletnią służbę
Danuta Połomska – wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim za otrzymanie Nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.






















