W ramach Dnia Edukacji Narodowej za wybitne zasługi na rzecz oświaty 23 nauczycieli wyróżnionych zostało Nagrodami Starosty Ostrowskiego.

– To święto zawsze dla mnie jest bardzo ważne. Cieszę się, że właśnie w tym miejscu, w auli obchodzącego 180-lecie istnienia I Liceum odbywa się dzisiejsze potkanie. Zawsze poszukujemy miejsca poprzez, które chcemy podkreślić, że Państwa Praca, że Państwo jesteście dla nas ważni. Ta Aula, ta szkoła przeżywająca ważny jubileusz była takim właśnie wyborem. Miejsce, z którego wyszło tylu znamienitych ludzi i tak wiele dobrego dla młodych zawsze się tutaj czyniło i trwa to nadal. Dziękuję za wszystkie sukcesy, ale najbardziej za codzienne wychowywanie młodego pokolenia, pokolenia, które jest zagubione i często szuka wyciągniętej dłoni – powiedział Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

Tegoroczni laureaci Nagrody Starosty Ostrowskiego przyznanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Marek Śmiłowicz – dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego

Przemysław Zimniak – dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego

Dariusz Kępiński – do maja br. po dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury 

Dariusz Kaczmarek – Dyrektor Zespołu Szkół Usługowych

Rafał Paterek – Dyrektor Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych

Beata Błaszczak – wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego

Dorota Jamińska – wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych 

Dariusz Główczak – wicedyrektor w Zespole Szkół Technicznych

Grzegorz Igielski – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Usługowych

Tomasz Stempniewicz – nauczyciel języka niemieckiego i angielskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych

Kamila Kidziak – Bogucka – nauczycielka biologii i chemii w Zespole Szkół Budowlano – Energetycznych

Krzysztof Stec – nauczyciel IV Liceum Ogólnokształcącego

Monika Harlak – nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych

Andrzej Majer – nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych

Karol Marszał – nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego

Paulina Nagrodzka – nauczyciel Zespołu Szkół Transportowo Elektrycznych CKU

Antoni Szczurek – nauczyciel III Liceum Ogólnokształcącego

Marcin Anioł – nauczyciel Zespołu Szkół Usługowych

Dominika Sadowska – nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych

Monika Kaczmarek – nauczyciel, pedagog i wychowawca w Bursie Szkolnej

Marcin Zieliński – nauczyciel Zespołu Szkół Ponadpodstawowych CKU w Przygodzicach

Danuta Nowak – psycholog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej

Jarosław Kocoń – nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych

Listami gratulacyjnymi uhonorowano tych z nich, którym przyznano wyjątkowe odznaczenia i nagrody.

Małgorzata Juda – Mieloch – nauczyciel III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim za otrzymanie tytułu Profesor Oświaty.

Marek Lewicki – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego i Magdalena Wojtasz – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych za otrzymanie Nagrody Ministra Edukacji.

Iwona Wendt wicedyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim za otrzymanie Medal Złoty za długoletnią służbę oraz Piotr Szczepaniak nauczyciel III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim za otrzymanie Medalu Srebrnego za długoletnią służbę

Danuta Połomska – wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim za otrzymanie Nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.