Koszykarze BM Slam Stal Ostrów w meczu 15. kolejki Energa Basket Ligi wysoko pokonali Legię Warszawa, aż 104:75. Najlepszym graczem w ostrowskim zespole był Jarosław Mokros z 24 punktami i 10 zbiórkami.

Ostrowianie lepiej rozpoczęli spotkanie i po trafieniu Pauliusa Dambrauskasa prowadzili 7:2. Później nieźle prezentował się też Jarosław Mokros, a po zagraniu Daniela Szymkiewicza przewaga wzrosła aż do 11 punktów. Po 10 minutach ostrowianie prowadzili 22:13. W drugiej kwarcie BM Slam Stal grała swobodnie w ataku, a po trójce Jaya Threatta ostrowianie mieli aż 15 punktów prowadzenia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:36 dla BM Slam Stal.

Po zmianie stron warszawiacy mieli kilka dobrych momentów, jednak później ważne trójki trafili Jakub Garbacz oraz Filip Dylewicz, a przewaga ostrowskiego zespołu wzrosła aż do 18 punktów.

Czwarta kwarta niewiele zmieniała, ostrowianie powiększali przewagę i ostatecznie zwyciężyli 104:75.

Legia Warszawa – BM Slam Stal Ostrów 75:104 (13:22, 23:26, 20:22, 19:34)

Legia Warszawa: Milovanović 19, Linowski 14, Michalak 14, Pinder 8, Kuźkow 7, Nizioł 5, Dukes 4, Matczak 4, Motel 0, Nowerski 0, Sadowski 0.

BM Slam Stal Ostrów: Mokros 24, Jevtović 19, Garbacz 18, Dambrauskas 14, Threatt 13, Szymkiewicz 9, Dylewicz 3, Żołnierewicz 2, Ryżek 2, Wiśniewski 0.