Koszykarze Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski pewnie pokonali na wyjeździe PGE Spójnię Stargard 105:61. Po 16 punktów dla ostrowskiego zespołu zdobyli James Florence oraz Michael Young.

Spotkanie lepiej rozpoczęli ostrowianie, którzy po zagraniach Florence’a oraz Palmera prowadzili 0:7. Przewaga stali rosła bardzo szybko i wynosiła już 14 punktów. Gospodarze próbowali odrabiać stratę, jednak ostrowianie nie pozwolili na to i po 10 minutach było 20:34. W drugiej kwarcie przewaga Arged BM Stali systematycznie rosła i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 36:62.

Po zmianie stron zespół trenera Igora Milicicia rozpoczął od serii 14:2 rozpoczął. Gospodarze nie byli w stanie zatrzymać gości. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że PGE Spójnia swoją pierwszą trójkę trafiła po 27 minutach gry. Ostrowianie całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i po 30 minutach prowadzili 52:88. Ostatnia kwarta niczego już nie zmieniła i Arged BM Stal zwyciężyła 61:105.

PGE Spójnia Stargard – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 61:105 (20:34, 16:28, 16:26, 9:17)

PGE Spójnia Stargard: Daniel Szymkiewicz 12, Baylee Steele 11, Justin Gray 9, Admon Gilder 7, Tomasz Śnieg 5, Kerron Johnson 5, Dominik Grudziński 5, Kacper Młynarski 4, Nick Spires 3, Patryk Zając 0, Oliwer Korolczuk 0.

Arged BM Stal Ostrów: James Florence 16, Michael Young 16, Damian Kulig 15, Jarosław Mokros 14, Jakub Garbacz 12, Kobi Simmons 11, Denzel Andersson 10, James Palmer Jr. 6, Igor Wadowski 3, Michał Pluta 2, Bartosz Rachwalski 0.