XVII Ogólnopolski Konkurs Taneczny im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca” – zapowiedź

0

W dniach 28-29 września 2019 r., w Ostrowskim Centrum Kultury odbędzie się XVII Ogólnopolski Konkurs Taneczny im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca” w którym wystąpi 460 uczestników z 31 szkół tańca z całego kraju.

„Magia Tańca” odbędzie się już po raz siedemnasty i będzie to czwarta edycja
o zasięgu ogólnopolskim. W ciągu dwóch dni zmagań konkursowych, na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury wystąpi 460 uczestników z 31 szkół tańca, którzy łącznie wykonają 180 układów tanecznych. Do przeglądów konkursowych zgłosili się tancerze z wielu miast, w tym z: Katowic, Elbląga, Opola, Krakowa, Łańcuta, Gdyni, Radomia, Poznania, Środy Wielkopolskiej, Szczecinka, Dęblina, Lubawy, Leszna, Koźmina Wielkopolskiego, Lubonia, Pleszewa, Ostrzeszowa, Konina, Kalisza, Sulmierzyc, Leszna, Koźmina Wielkopolskiego, Dobrzenia Wielkiego, Warzna, Odolanowa oraz kilka zespołów z Ostrowa Wielkopolskiego.

Młodzi tancerze zaprezentują się w kilku stylach, z podziałem na kategorie wiekowe. Będzie taniec klasyczny i neoklasyczny, współczesny, jazzowy, hip-hop, step, taniec ludowy i charakterystyczny oraz show dance – wykonane solo, w grupach, duetach i trio.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda” w Ostrowie Wielkopolskim, przy wsparciu finansowym Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski oraz Powiatu Ostrowskiego. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek oraz Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego.

Tegoroczne prezentacje młodych adeptów sztuki tanecznej będzie można oglądać w Ostrowskim Centrum Kultury przez dwa dni: 28 i 29 września, w godzinach od 10:00 do 18:00. Wstęp na widownię jest bezpłatny.

Partnerem medialnym XVII Ogólnopolskiego Konkursu Tanecznego im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca” jest portal Twój Ostrów.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments