Trwa zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
Już w najbliższą sobotę, 16 maja mieszkańcy poniższych ulic będą mogli oddać odpady wielkogabarytowe.
Rejon obsługiwany przez KOSZ:
Bacewicz, Boznańskiej, Gojawiczyńskiej, Iłłakowiczówny, Jurka, Kosmowskiej, Kossak, Małkowskiej, Modrzejewskiej, Nałkowskiej, Orzeszkowej, Pawlikowskiej Jasnorzewskiej, Piaskowa, Przy Lesie, Sczanieckiej, Sendlerowej, Sempołowskiej, Curie-Skłodowskiej, Szembekowej, Szymborskiej, Zapolskiej, Żwirowa.
Odpady wielkogabarytowe w dniu odbioru należy wystawić/dostarczyć do godziny 7:00, w sposób niestwarzający zagrożenia i utrudnienia dla ruchu drogowego:
- posesje jednorodzinne – przed posesję (na chodnik),
- posesje wielolokalowe (np. bloki) – przy zasiekach śmietnikowych,
- ścisłe centrum – dostarczyć do wyznaczonego punktu.
Przypominamy, że do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy m.in. szafy, stoły, krzesła, wersalki, fotele, drzwi, dywany, okna.
Odpadem wielogabarytowym nie jest zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady remontowo-budowlane, części samochodowe oraz inne odpady niebezpieczne m.in. akumulatory, baterie, farby, leki, strzykawki, opony.




















