odpady wielkogabarytowe Ostrów
zdjęcie poglądowe

Trwa zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Już w najbliższą sobotę, 16 maja mieszkańcy poniższych ulic będą mogli oddać odpady wielkogabarytowe.

Rejon obsługiwany przez KOSZ:

Bacewicz, Boznańskiej, Gojawiczyńskiej, Iłłakowiczówny, Jurka, Kosmowskiej, Kossak, Małkowskiej, Modrzejewskiej, Nałkowskiej, Orzeszkowej, Pawlikowskiej Jasnorzewskiej, Piaskowa, Przy Lesie, Sczanieckiej, Sendlerowej, Sempołowskiej, Curie-Skłodowskiej, Szembekowej, Szymborskiej, Zapolskiej, Żwirowa.

Odpady wielkogabarytowe w dniu odbioru należy wystawić/dostarczyć do godziny 7:00, w sposób niestwarzający zagrożenia i utrudnienia dla ruchu drogowego:

  • posesje jednorodzinne – przed posesję (na chodnik),
  • posesje wielolokalowe (np. bloki) – przy zasiekach śmietnikowych,
  • ścisłe centrum – dostarczyć do wyznaczonego punktu. 

Przypominamy, że do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy m.in. szafy, stoły, krzesła, wersalki, fotele, drzwi, dywany, okna.

Odpadem wielogabarytowym nie jest zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady remontowo-budowlane, części samochodowe oraz inne odpady niebezpieczne m.in. akumulatory, baterie, farby, leki, strzykawki, opony.