Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim wydał list gończy za Sebastianem Majtczak w związku z wypadkiem na autostradzie A1, w którym zginęła trzyosobowa rodzina.

Jak czytamy w opublikowanym liście gończym „Sebastian Majtczak jest podejrzany o to, te w dniu 16 września 2023 roku około godziny 19:54 na autostradzie A1 na jej 338,9 kilometrze, na wysokości miejscowości Sierosław, gmina Moszczenica, powiat piotrkowski, województwo łódzkie, jadąc lewym pasem drogi w kierunku Katowic jako kierujący samochodom osobowym marki BMW M8501 o nr rejestracyjnym EL9V118, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego w ten sposób, że prowadził wskazany pojazd z nadmierną prędkością, wynoszącą nie mniej niż 253 km/h w miejscu, gdzie obowiązywała dozwolona prędkość administracyjna 120 km/h, przez co nie dostosował prędkości kierowanego przez siebie pojazdu do panujących warunków ruchu oraz nie zachował odpowiedniej, bezpiecznej odległości od poruszającego się przed nim w tym samym kierunku samochodu osobowego marki KIA PROCEED o nr rejestracyjnym SK527XN, w wyniku czego uderzył w tył wskazanego pojazdu marki KIA PROCEED, którego kierujący (…) wskutek tego uderzenia zjechał na pas awaryjny i uderzył w bariery ochronne, w wyniku czego w pojeździe marki KIA PROCEED doszło do pożaru, w następstwie którego samochód ten spłonął całkowicie, wskutek czego śmierć na miejscu poniosły trzy osoby jadące tym pojazdem — (…) , tj. o przestępstwo z art. 177 § 2 k.k”.

Jego ostatnie miejsce zamieszkania do Łódź, ale jak podają portale ogólnopolskie może przebywać za granicami naszego kraju.

Wszystkie osoby, które mają informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z VI KP KMP w Łodzi ul. Wysoka 45 lub kontakt tel.+48 47 841 13 00;+48 47 841 13 01 (całodobowo) tel. +48 47 841 69 43 (czynny od 8.00 do 16.00) lub najbliższą jednostką policji. Numer alarmowy 112.

Zobacz również: Policjanci poszukują świadka zdarzenia
ŹRÓDŁOgov.pl/web/po-piotrkow-trybunalski
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments