zdjęcie poglądowe

Dwie nastolatki zostały przyłapane na kradzieży odzieży w jednym ze sklepów na terenie kaliskiej galerii. O ich poczynaniach został powiadomiony Sąd Rejonowy- Wydział Rodzinny i Nieletnich.

Jak przypominają policjanci nieletni powinni pamiętać, że im również grozi odpowiedzialność za popełnienie czynów zabronionych. Konsekwencji swojego zachowania nie unikną 14 i 15 latka, które zostały przyłapane na kradzieży odzieży w jednym ze sklepów kaliskiej galerii.

Nieletnie dokonywały kradzieży już od kilku tygodni w różnych sklepach znajdujących się na terenie jednej z kaliskich galerii. W mieszkaniach u każdej z nich w toku wykonywanych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli skradzioną odzież. Teraz za swoje czyny nastolatki poniosą odpowiedzialność ponieważ sprawa trafi do Sądu Rejonowego – Wydział Rodzinny i Nieletnich w Kaliszu, który zadecyduje o ich losie.

Funkcjonariusze apelują też do rodziców, aby zwracali uwagę na to, gdzie i jak spędzają czas ich dzieci. Warto porozmawiać z nimi o poszanowaniu czyjejś własności, aby uniknąć możliwych konsekwencji prawnych. W trosce o dobro i bezpieczeństwo młodzieży Policja apeluje o właściwą i szybką reakcję na niepokojące sygnały dotyczące ich zachowań, które najczęściej prowadzą do demoralizacji i przestępczości nieletnich. Wiele spraw, które z pozoru – zwłaszcza dla młodego człowieka – wydają się błahe, trafiają na drogę sądową.

Zobacz również: Szukają chętnych do pracy w Straży Miejskiej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments