zdjęcie poglądowe

15-letni miłośnik motocykli crossowych, który kierował nie mając uprawnień został zatrzymany przez policjantów. Jednak zanim to nastąpiła nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciekać.

Policjanci w centrum Kalisza zauważyli kierowcę crossowego motocykla, który jechał na tylnym kole. Dodatkowo pojazd, którym poruszał się młody mężczyzna nie miał tablicy rejestracyjnej.

Policjanci postanowili zatrzymać motocyklistę do kontroli drogowej, jednak kierowca jednośladu zignorował polecenia nakazujące zatrzymanie pojazdu i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg. Motocyklista łamał przepisy ruchu drogowego m.in. nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu i przejechał na czerwonym świetle.

Do pościgu przystąpili kolejni policjanci i ostatecznie jednemu z patroli udało się namierzyć, a następnie zatrzymać motocyklistę. Okazało się, że za kierownicą jednośladu siedział 15-latek. Jak ustalili policjanci chłopak nie posiadał uprawnień do kierowania. Pojazd, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu i nie spełniał warunków technicznych, nie był również ubezpieczony.

Materiały dotyczące 15-latka zostaną przekazane do sądu rodzinnego.

Zobacz również: 15-latek kierował samochodem. W bagażniku na policjantów czekała niespodzianka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments