Policjanci z naszego regionu zatrzymali kobietę, która dokonała kradzieży pieniędzy w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w Kępnie oraz mężczyznę dokonującego kradzieży na terenie jednego z jarocińskich marketów.

Zatrzymana 40-letnia kobieta, pracowała jako sprzedawczyni w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w Kępnie. Dokonała tam kradzieży pieniędzy w kwocie 2350 złotych. Został jej przedstawiony zarzut kradzieży, za który może grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Natomiast zatrzymany 34-letni mężczyzna, kilka razy dokonał kradzieży z jednego z marketów w Jarocinie różnego rodzaju gatunków kawy oraz słodycze. Mężczyzna wchodził do marketu, towar z półki wkładał do wcześnie przygotowanej torby, a następnie opuszczał sklep w taki sposób, że omijał linię kas.

Jego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu, dzięki czemu policjanci wiedzieli nie tylko jak sprawca wygląda, ale także czym się porusza. Mężczyzna przyjeżdżał do sklepu rowerem, a po wyjściu z niego zawsze odjeżdżał w tym samym kierunku. Ustalono też, że mężczyzna kradzieży dokonywał przez kilka dni, i zawsze z półek zabierał ten sam asortyment.

Po wytypowaniu sprawcy został on zatrzymany, a przedstawione zarzuty dotyczyły kradzieży dokonanych w czynie ciągłym. 34-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa tłumacząc, że skradziony towar sprzedawał by w ten sposób zarobić na swoje utrzymanie.

Zobacz również: Ostrowski policjant oddał szpik dla „genetycznego brata bliźniaka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments